Reklam

Zirve Dağcılık Soma Darkale'deydi

Turgutlu Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, dağ sezonunun 5. etkinliğinde Soma Darkale'de doğanın güzellikleri ve havasını içlerine çekerek yürüyüş gerçekleştirdi.

Reklam
Zirve Dağcılık Soma Darkale'deydi
04 Kasım 2019 - 15:45 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 15:50

Zirve Dağcılık Soma Darkale'deydi

TURGUTLU Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, dağ sezonunun 5. etkinliğinde Soma Darkale'de doğanın güzellikleri ve havasını içlerine çekerek yürüyüş gerçekleştirdi.

Zirve Dağcılık Başkanı Osman Tuğrul etkinliğimizi gazetemize değerlendirdi.

Tuğrul yaptığı açıklamada: "Özgün bir mimarisi olan Darkale köyünden kaleye doğru yürürken, daracık sokaklardan geçiyoruz. Çok eski yıllardan kalma olduğunu tahmin ettiğimiz köyün hakim bir yerindeki konağı gezerek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Daha sonra dar sokaklardan yürümeye devam ediyoruz. Köyün çıkışından sonra güneş ışınlarıyla ısınıyoruz. Kıyafetlerimizi incelterek fazla terlememeyi hedefliyoruz. Dik bir çıkıştan sonra, rehberimiz Erçin kardeşimin eşsiz rehberliğinde patikaları takip ederek yürüyüşümüzü sürdürüyoruz. Yürüyüş yolumuz üzerinde aluç ağaçları, ayva ağaçları, nar ağaçlarıyla bezenmiş doğanın şahane armonisi tüm yürüyüşçüleri mest ediyor. Yürüyüşümüz keyifli bir şekilde sürerken, Hasan Hüseyin Kaya arkadaşımızın torunu Esin kızımızın yürüyüş sırasında gerek şirinliği gerekse performansı görülmeye değerdi. Esin kızımızı kutluyor, başarılarının ve katılımının devamını diliyoruz. Asar kalesine kayalık bir alandan dikkatli birşekilde tırmanıyoruz. Önce küvete banzeyen oyulmuş bir taş görüyoruz. Kayalıklardan devam edip bir süre sonra kalenin en uç noktasına ulaşıyoruz. Fotoğraflarımızı çekiyoruz. Zirve de mola verip dinleniyor ve yanımızda getirdiğimiz yiyecekleri paylaşarak açlığımızı biraz olsun gideriyoruz. Mola sonrası hedefimiz balık çiftği. Çok uzun olmayan yürüyüş sonrası balık çiftğine varıyoruz. Bu güzel günde dostlarımızla birlikte harika bir balık ziyafetini hak ediyoruz... Kısaca anlatmak gerekirse, harika bir pazar gününde, harika bir zirve gününü dostlarımızla birlikteyaşamış olduk... Önümüzde ki pazar günü Yamanlar- Karagöl yürüyüşünde tüm Zirve dostlarını bekliyoruz..." dedi. 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1289 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum