Reklam
Reklam

Halil Kale'nin YKS'de ilk 100'e giren iki öğrencisi ödüllendirildi

Reklam
Halil Kale'nin YKS'de ilk 100'e giren iki öğrencisi ödüllendirildi
14 Ağustos 2020 - 13:01

Halil Kale'nin YKS'de ilk 100'e giren iki öğrencisi ödüllendirildi
 
Eğitim ve öğretime açıldığı yıldan beri her yıl Türkiye dereceleri elde eden Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi'nde, 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda Türkiye genelinde 9'uncu olan Zeki Berke Güncan ve 66'ncılığı elde eden Enver Yiğit Gümüş, Manisa Valisi Yaşar Karadeniz tarafından ağırlanarak ödüllendirildi.
 
MANİSA Valisi Yaşar Karadeniz, Yükseköğretim Kurumları Sınavında ilk yüze girerek derece yapan öğrencileri ağırladı. Manisa’dan dereceye giren öğrenciler ile sohbet eden, öğrencilerin başarıya giden yolda yaptıkları plan, program ve çalışmaları hakkında bilgi alan Vali Karadeniz, başarılarından dolayı öğrencileri tebrik ederek hediye ve ödüllerini verdi.
            Turgutlu Halil Kale Fen Lisesi Zeki Berke Güncan ve Enver Yiğit Gümüş, Yunusemre Özel İzmir Türk Koleji Hasan Yiğit Sönmez, Yunusemre Manisa Fen Lisesi Çağatay Çolak, Oğuzhan Tuncer ve Ahmet Alperen Güngör, Yunusemre Özel Manisa Fen Bilimleri Fen Lisesi Mesut Melih Akpınar olmak üzere, Manisa'da ilk yüze giren 7 öğrenci, eşit ağırlık, sözel, sayısal ve dil alanlarında sıralamada yer alıyor. Ziyarette İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, okul müdürleri ve derece alan öğrenciler hazır bulundu.
 
HALİL KALE 12 ÖĞRENCİSİYLE İLK 1000'DE YER ALMIŞTI
Halil Kale Fen Lisesi'nden bu dönem mezun olarak 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavına katılan 56 öğrenciden Zeki Berke Güncan 9., Enver Yiğit 66., Ece Özdemir 223., Cankat Deveci 241., İrfan Can Beşer 352., Nadir Bıçakçı 667., Egemen Gök 653., Burak Akay 781., Hasan Erdem Kıvrak 790., Hasan Uyar 795., Batuhan Işıldak 914., Can Etiz 943. olmuştu. Öğrenciler, farklı puan türlerinde ilk 5000'de toplamda 46 derece yapma başarısı göstermişti. Büyük bir aile olduklarını söyleyen Halil Kale Fen Lisesi Müdürü Hasan Tanrıkulu, başarının asıl öznesi olan öğrencileri ve aileleri tebrik ederken, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.


Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1634 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum