Reklam
Reklam

Vali Karadeniz: 'Zorunlu haller dışında evlerinizden dışarı çıkmayınız'

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa genelinde artış gösteren covid-19 salgınını önlemek için vatandaşların, kendilerini, yakınlarını ve toplum sağlığını koruyabilmek amacıyla zorunlu nedenler dışında evlerin dışarı çıkmaması gerektiğini söyledi.

Reklam
Vali Karadeniz: 'Zorunlu haller dışında evlerinizden dışarı çıkmayınız'
27 Ekim 2020 - 08:58

Vali Karadeniz: ‘Zorunlu haller dışında evlerinizden dışarı çıkmayınız’
MANİSA Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa genelinde artış gösteren covid-19 salgınını önlemek için vatandaşların, kendilerini, yakınlarını ve toplum sağlığını koruyabilmek amacıyla zorunlu nedenler dışında evlerin dışarı çıkmaması gerektiğini söyledi.


Kış mevsimine girilen bugünlerde Manisa’da artış gösteren Covid-19 salgınıyla, tüm imkanlarımız ile mücadele etttiklerini belirten Vali Karadeniz, “Salgınla mücadelemizde başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlıklarımız, yetkili bütün makamlar ve Valiliğimizce gerekli tedbirler alınmakta ve siz kıymetli vatandaşlarımızla sürekli paylaşılmaktadır.” dedi.
Vali Karadeniz’in açıklaması şu şekilde: “Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda Sağlık Bakanlığı’mızın açıkladığı kişisel hijyen, maske ve fiziksel mesafe tedbirlerine titizlikle uyulması gerekmektedir.
Koronavirüsün yayılmasını önlemek, kendimizi, yakınlarımızı ve toplum sağlığını koruyabilmek amacıyla işe, okula, hastaneye gitmek, temel ihtiyaçlarımızı karşılamak gibi zorunlu nedenler dışında evlerimizde kalmamız; taziye, geçmiş olsun, kutlama gibi nedenlerle dahi ziyaretlerden kaçınmamız, toplu bulunulan alanlardan uzak durmamız yüksek öneme sahip bir gerekliliktir.
Kendimizi ve sevdiklerimizi düşünerek hareket etmemiz gereken bu dönemde zorunlu haller dışında evlerinizden dışarı çıkmayınız. Devletimiz ve vatandaşlarımız hep birlikte mücadelemizi tavizsiz uygulayacağız. Salgınla olan mücadelemizi kazanacağımıza olan inancımız tamdır. Anlayış, sabır ve destekleriniz için teşekkür ediyorum." Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 964 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum