Reklam

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine 'İvme Finansman' desteği

VME Finansman Paketi kapsamında kullandırılacak üst limitler yatırım kredilerinde 150 Milyon TL, işletme kredilerinde azami 30 Milyon TL olabileceği ,İşletme kredilerinde azami 1 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere  azami 5 yıl vade, yatırım kredilerinde azami 2 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 10 yıl vade uygulanabileceği" ifade edildi.

Reklam
Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine 'İvme Finansman' desteği
14 Haziran 2019 - 20:38 - Güncelleme: 16 Haziran 2019 - 12:03

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine 'İvme Finansman' desteği

HALKBANK İzmir 3. Bölge Koordinatörü Murat Erdoğan, bugün Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Faruk Aydın’ı ziyaret etti.

Halk Bankasının ekonomiye destek amacıyla finansman sağladığı İvme Finansman Paketiyle ilgili bilgi veren Murat Erdoğan, Halk Bankasının her zaman yerli ve milli sanayimizin yanında olduğunu ifade etti.

Görüşmede “İVME Finansman Paketi ile ülkemizde ithal oranı yüksek makine imalat sanayii alt sektörleri ve hammadde-ara malı imalat sanayii alt sektörlerinde üretimin desteklenmesi, üretimde yerli teknolojinin geliştirilmesi ve yerli üretim kapasitesinin artırılması, ithal bağımlılığın azaltılarak girdi maliyetlerinin düşürülmesi, böylece ithal ikamesi fonksiyonunun sağlanması amaçlandığı, İVME Finansman Paketi ile yeni veya kapasite artırımı/yenileme şeklindeki yatırımlar, seçili sektörlerde üretilmiş yeni ve yerli makine satın alımını içeren alıcı yatırımları ile tüm bu yatırımlara bağlı işletme sermayesi ihtiyaçları finanse edilebileceği,

İVME Finansman Paketi kapsamında kullandırılacak üst limitler yatırım kredilerinde 150 Milyon TL, işletme kredilerinde azami 30 Milyon TL olabileceği, İşletme kredilerinde azami 1 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere  azami 5 yıl vade, yatırım kredilerinde azami 2 yıla kadar anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 10 yıl vade uygulanabileceği ifade edildi.

Görüşmeye Halk Bankası İzmir 3. Bölge Koordinatörlüğü ekibinden Naciye Figen Gül, Mustafa Bacak, Sırdaş Ozan Develi, Turgutlu Halkbank Şube Müdürü Mikdat Işıldak  ile Halk Bankası Teftiş Kurulu üyesi Müfettiş Murat Yaşar da yer aldı.

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın, imalat sanayicimizin ihtiyacı olan finansman desteğine erişim açısından açıklanan İVME Finansman Paketinin çok önemli olduğu belirtti. Ülke ekonomisine katkı sağlaması açısından yeni finansman desteğinin hayırlı olması diledi.

HABER MERKEZİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2142 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum