Reklam
Reklam

Turgutlu'da koronavirüs önlemleri arttırıldı

Dünyada hızla yayılan koronavirüs (Covid-19) vakasının Türkiye'de de tespit edilmesinin ardından Turgutlu İlçesinde yetkililer harekete geçti.  

Reklam
Reklam
Turgutlu'da koronavirüs önlemleri arttırıldı
11 Mart 2020 - 15:10 - Güncelleme: 13 Mart 2020 - 12:19

Turgutlu'da koronavirüs önlemleri arttırıldı

DÜNYADA hızla yayılan koronavirüs (Covid-19) vakasının Türkiye'de de tespit edilmesinin ardından Turgutlu İlçesinde yetkililer harekete geçti.  

                  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türkiye'de ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıklaması sonrasında Turgutlu'da da önlemler arttırıldı. Turgutlu İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak koronavirüsü masaya yatırırak, alınacak tedbirler ve yapılacak çalışmaları görüştü.  

            Kamu kurum ve kuruluş çalışanlarına ve öğrencilere hijyen eğitimleri verileceği, ortak kullanım alanlarında ilaçlama çalışmalarının sıklaştırılacağı ve vatandaşların anonsla koronavirüse karşı bilgilendirileceği belirtildi. Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKi) ve Turgutlu Belediyesinin ortak çalışmasında kurumlar ve okullar dezenfekte edilecek.

Koronavirüse karşı önlemin baştan alınmasının iyi olduğunu belirten vatandaşlar: "Koronavirüs ülkemizde bekleniyordu. Nasıl bulaşacağı belli olmayan bir hastalık. Dezenfekte çalışmaları otobüslerde, okullarda, camilerde ve diğer ortak kullanım alanlarında yapılmalı. Elimizden geldiğinde tedbirimizi alıyoruz. Herkes kendi tedbirini almalı." dedi.

Vatandaşlar ile kamu kurumlarında çalışan bazı personellerin koronavirüsten korunmak için maske taktıkları ve eldiven giydikleri görüldü. Tuncel YILMAZ - Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • M.ERGUN ERGİNER
    3 hafta önce
    TÜLDEN YAPILAN MASKELER VİRÜSÜ SÜZMEZ...ENGELLEMEZ....3M FİRMASININ N95 C111 KODLU ÜRÜNÜ KISMEN ETKİLİDİR...AMA BÜTÜN GÜN TAKILMASI KONFORLU OLMAZ...MASKEYİ HASTA OLANLARIN TAKMASI DAHA UYGUN OLACAKTIR....HATIRLATMAK İSTERİM Kİ....GEÇEN SENE AMERİKA DA GRİPTEN ÖLEN İNSAN SAYISI 10,000 KİŞİ İDİ...AYNI ZAMANDA AİDSDEN GEÇE SENE 500,000 İNSAN ÖLDÜ...EBOLADAN ÖLEN İNSAN SAYISI 200,000 İDİ...KOVİD-19 DAN ÖLEN İNSAN SAYISI ŞU AN İTİBARİYLE 3600 ...SON OLARAK HASTALIĞA YAKALANAN 1000 KİŞİDEN 2 Sİ ÖLÜYOR...SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİM