Reklam
Reklam
Reklam

Turgutlu Belediye Başkanı Akın sosyal mesafe eleştirilerine yanıt verdi

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspor’un şampiyonluk kutlamalarında yaşanan sosyal mesafe eleştirilerine yanıt verdi. Çetin Akın, ‘ Türkiye’nin her yerinde yaşanan görüntüler maalesef Turgutlu’da da yaşandı, iyi niyetle düşündüğümüz bir olayda, hiç hesaba katmadığımız bir süreç yaşadık, herkesten özür diliyoruz’.

Reklam
Turgutlu Belediye Başkanı Akın sosyal mesafe eleştirilerine yanıt verdi
29 Temmuz 2020 - 20:04 - Güncelleme: 29 Temmuz 2020 - 20:49

Turgutlu Belediye Başkanı Akın sosyal mesafe eleştirilerine yanıt verdi

Turgutluspor TFF 3.Lig 2.Grup play off final maçında Karşıyaka’yı yenerek, TFF 2.Ligi'ne çıkma başarısı göstermişti. Maçların oynandığı Antalya’dan dönen takım Turgutlu’da şehir turu atmış, kutlamalarda sosyal mesafe kurallarına uyulmaması sonucunda, Turgutlu Kaymakamlığı süreçle ilgili gerekli cezai işlemin uygulanacağını açıklamıştı.


TURGUTLU Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutluspor’un şampiyonluk kutlamalarında yaşanan sosyal mesafe eleştirilerine yanıt verdi. Çetin Akın: "Türkiye’nin her yerinde yaşanan görüntüler maalesef Turgutlu’da da yaşandı, iyi niyetle düşündüğümüz bir olayda, hiç hesaba katmadığımız bir süreç yaşadık, herkesten özür diliyoruz." dedi. 

Turgutluspor'un şampiyonluk turunda yaşanan görüntülerle ilgili konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın açıklama yaptı. Açıklamasında: ‘Final maçının oynandığı ilk gün biz Antalya’daydık takımımızı yalnız bırakmadık, o final maçı bittikten sonra bizim arkadaşlarımız Turgutlu’daki görüntüleri bize attılar. Biz çok üzüldük, kontrolsüz bir kalabalık. Biz dönüşü düşünmeye başladık, maç sonrasındaki kalabalıkları nasıl engelleyebiliriz, onun planlarını yapmaya başladık. Sonrasında dedik ki biz bir yerde toplanmayalım, üzeri açık bir araç ayarlayalım, şehrin içinde bir tur atarak hem futbolcularımızı onure edelim, hem de başarımızı Turgutlu halkıyla paylaşalım istedik. Ama maalesef bizim düşündüğümüz gibi olmadı, uzun yıllar başarıya susamış Turgutlu halkının sevincini bir şekilde engelleyemedik. Aslında iyi niyetle düşündüğümüz bir olayda hiç hesaba katmadığımız bir süreç yaşadık. Taraflar tarafından önümüz kesildi, bizim zabıtalarımız ve güvenlik görevlilerimiz yeterli olmadı. Hiç istemediğimiz görüntülere yol açtı. Ama bakıyoruz Türkiye'nin her yerinde takımları şampiyon olan taraflar aynı kutlamaları yapmışlar maalesef, biz bu görüntülere sebebiyet verdiğimiz için hem Turgutlu halkından hem ülkemizden özür diliyorum. Ama dediğim gibi Türkiye’nin her yerinde bu görüntüler oldu. Keşke olmasaydı. Keşke düşündüğümüzü hayata geçirebilseydik, ama elimizde olmayan şeyler oldu. İnşallah bundan sonraki olaylarda daha farklı tedbirler alıp, bu süreçten çıkmak için elimizden geleni yapacağız.’ diyen Akın: ‘Bizim pandemi sürecinde belediye olarak yaptıklarımız zaten ortada, bu süreci en başarılı yöneten belediyelerden birisiyiz, ancak üzüldüğümüz olaylar gerçekleşti. Tekrar ülkemizden ve Turgutlu halkından rahatsızlık verdiğimiz herkesten özür diliyorum.’ şeklinde konuştu.

Turgutluspor TFF 3.Lig Play Off final maçında karşılaştığı rakibi Karşıyaka’yı yenerek, TFF 2.Ligi'ne çıkma başarısı göstermişti. Maçların oynandığı Antalya’dan dönen takım Turgutlu’da şehir turu atmış, kutlamalarda sosyal mesafe kurallarına uyulmaması sonucunda, Turgutlu Kaymakamlığı süreçle ilgili gerekli cezai işlemin uygulanacağını açıklamıştı.

Hasan Deniz Çizmeci

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4551 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çağatay Karagöz
  1 hafta önce
  Özür dileyince olası vakalar görülmeyecek tabii değil mi? Bu birincisi.. ikincisi de kaymakamlık niçin gerekli tedbirleri almadı? Yönetim olarak Turgutlu sınıfta kalmıştır.. başımızdaki yöneticilerimiz böyle yapıyorsa halkı neler yapmaz?
 • Vatandaş
  1 hafta önce
  Başkan bu konuda iyi örnek olması gerekirken kötü örnek oluyor. Şu pandemi sürecinde hiçbir şey yapılmadı. Gittiği bazı açılışlarda denk geldiğim için biliyorum, herkesle tokalaşıyor, maske kullanmıyor. Örnek olmaktan öte kendi sağlığına dikkat etmesi gerekli en başta. Bu özrü de hiç samimi bulmuyorum, o kutlamayı düzenleyenler de katılanlar da 2 yaşında çocuk değiller. Bu tehlikenin farkında değiller miydi? Virüs özür dileyince bulaşmıyor mu? İnsanların kutlama yapması engellenebilirdi. Zaten Turgutlu'da kimse maske kullanmıyor, insanlar bilinçsiz, ölmeyi bayılmak sanan birçok insan mevcut. O kutlamalarda bir kişinin testi pozitif olsa, bunun açıklamasını nasıl yaparlar? Hadi başkan düşünemedi diyelim, o kadar yardımcısı danışmanı falan hiç mi uyarmadı? Nasıl bu kadar rahat olunabiliyor anlamak cidden mümkün değil!