Reklam
Reklam

Sabahın altısında geliyorlar

Reklam
24 Aralık 2018 - 13:34 - Güncelleme: 24 Aralık 2018 - 13:40

MANİSA’nın Turgutlu İlçesi’nde her pazartesi günü kurulan Turgutlu Belediyesi Hayvan Pazarında en çok ilgiyi teke ve koyunlar görüyor.

Hayvan satıcıları en çok yakındıkları konu yem fiyatların yüksek oluşundan taleplerin az olduğunu belirtiyorlar.

Geleneksel olarak her Pazartesi kurulan hayvan pazarına satıcılar sabahın erken saatlerinde gelerek hayvanlarını çitlerin arasına koyuyorlar. Havanın eksilerde olduğu saatlerde satıcılar teneke içinde yaktıkları odunlarla ısınıyor, çaylarını demliyorlar.

Koşu Kırı Mevkiindeki hayvan pazarına İzmir’in ilçeleri yanı sara Manisa’nın ilçelerinden ve köylerinden de gelen satıcı çok.

Keçi fiyatlarının 400 ile 700 lira arasında değişirken  ,koyun fiyatları ise  700 ile 1500 arasında olduğunu belirten  Çetin Tutar : Buraya sabah saat 06.30 da geliyoruz. Öğle vaktinde satıcılar dağılmaya başlıyor. Yem fiyatlarının yüksek olması satışları olumsuz etkilediğini belirterek  adak için gelen yok ,işler ‘esnaf arasında dönüyor ‘“diye konuşuyor.

Diğer bir satıcı Hayrettin Erdem . “  sabahın ilk ışıklarıyla buraya geldim. Bir tane tekem vat onu satmağa çalışıyorum. Ama soran çok alan yok. Bunu satıp evin ihtiyaçlarımı karşılaşmak istiyorum ”diyor. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 9437 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum