• Reklam
Otopark borcu olan arabasını satamayacak
Reklam
Reklam

Otopark borcu olan arabasını satamayacak

1 lira ve üzerindeki otopark alacaklarının tutarının 500 bin lirayı geçtiğini belirterek, otopark borçlarıyla ilgili icra yoluna gideceklerini duyurdu. Adalıer, otopark borcu olanların araçlarını satışa çıkaramayacaklarını ifade etti.

Reklam
Reklam
05 Kasım 2014 - 12:03 - Güncelleme: 05 Kasım 2014 - 12:07

OTOPARK BORCU OLAN ARABASINI SATAMAYACAK

MANİSA Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı BESOT A.Ş. Genel Müdürü Soner Adalıer, 1 lira ve üzerindeki otopark alacaklarının tutarının 500 bin lirayı geçtiğini belirterek, otopark borçlarıyla ilgili icra yoluna gideceklerini duyurdu. Adalıer, otopark borcu olanların araçlarını satışa çıkaramayacaklarını ifade etti. 

Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Tesis ve Enerji Ticaret Sanayi A.Ş. (BESOT), caddelerde uygulanan otopark ücretleriyle ilgili Manisalıları uyardı. BESOT Genel Müdürü Soner Adalıer, otopark borçlarına icra takibi sisteminin geleceğini kaydetti. Manisa'da 1 lira ve üzeri alacakların 500 bin lirayı geçtiğini belirten Adalıer, icra takibine giren araçların, satılırken bu takibe takılacağını ve borcu ödenmeden satılamayacağını kaydetti. Otopark borçlarını ödememe alışkanlığının olduğunu dile getiren Adalıer, icra takibi ile caydırıcılık olacağını vurguladı. İcra takibi olan araçların borçları ödenmeden satılamayacağına dikkat çeken Adalıer, "Biz hazırlığımızı yaptık. İcra takibi olan araçlar satılırken bu borçları ortaya çıkacak ve borcu ödenmeden satışı yapılamayacak. Uygulamamızı Kasım ayı içerisinde hayata geçireceğiz. En eski otopark borcu olanların yaklaşık 5 yıllık borcu birikmiş durumda. Uygulamayı 2009 sonunda başlatmıştık ve o günden bugüne borçlarını ödemeyen vatandaşlarımız var" diye konuştu. Otopark borcu olan vatandaşlara seslenen Adalıer, vatandaşların borcunu ödemesi için çağrıda bulundu.

Manisa'da 800 açık, 800 de kapalı olmak üzere 1600 araç park yeri kapasitesi olduğunu kaydeden Adalıer, BESOT'un park ücretlerinde ilk 10 dakikayı ücretsiz tuttuğunu, sonraki ücretin de caddeye göre değiştiğini dile getirdi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3141 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ibrahim mala
    5 yıl önce

    Bina ruhsatı alırken ödenen park ücreti ne için motoru dahi olmayan bisikletler içinmi. Otopark uygulaması tamamen yasa dışıdır. Sıkıysa beni verin icraya. Buyrun size örnek teşkil edebilicek bir konurnhttp://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=59178 rnbuyrun örnek bir iptalrnsiz halen icraya vericez deyinrnhttp://www.milliyet.com.tr/ucretli-otoparka-mahkeme-engeli/gundem/gundemdetay/12.08.2011/1425711/default.htm

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’ kutlaması
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’...