Reklam
Reklam
Reklam

Gönüllü ressam okul duvarlarına hayat verdi

Reklam
Gönüllü ressam okul duvarlarına hayat verdi
03 Mart 2016 - 11:41

Gönüllü ressam okul duvarlarına hayat verdi

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki Dindarlı Ahmet Yoldaş İlkokulu'na gelen 29 yaşındaki ressam Fatih Küçük, okulun duvarlarını masal kahramanlarının figürleriyle süsledi. 

Yedi farklı ülkeye gönüllü olarak gidip 200'den fazla okulda The Beatiful Word With Art kampanyasına katılan ressam Fatih Küçük, Manisa'nın Sarıgöl İlçesi'ne gelerek, hiçbir ücret almadan Dindarlı Ahmet Yoldaş İlkokulu'nun duvarlarına resim yaptı. Köyde yaşayan üniversiteli gençlerden Sinan Gençelli'nin (28) daveti üzerine Sarıgöl'e geldiğini anlatan Küçük, "Dindarlı Mahallesi'nden İstanbul'a gelen Sinan ile Galatasaray-Juventus maçında tanıştım. Arkadaşlığımızı maç izlerken ilerlettik. Beni bu okula davet etti. Bir haftadır onun evinde kalıyorum. Bu süre içinde okulun duvarlarına çeşitli figürler yaptım. Buradan da Belçika'ya gideceğim ve oradaki okullarda da çizimler yapacağım" dedi.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 6489 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum