Reklam
Reklam

Fedakar öğretmen, acısını unutup depremzedelerin yardımına koştu

İzmir'deki depremde evi hasar gören Nazmiye öğretmen, sıkıntılarını ardında bırakarak çadır kentlerde kalanların acılarını hafifletmek adına çalışmalarını sündürüyor

Reklam
Fedakar öğretmen, acısını unutup depremzedelerin yardımına koştu
24 Kasım 2020 - 14:00

Fedakar öğretmen, acısını unutup depremzedelerin yardımına koştu
- İzmir'deki depremde evi hasar gören Nazmiye öğretmen, sıkıntılarını ardında bırakarak çadır kentlerde kalanların acılarını hafifletmek adına çalışmalarını sündürüyor
- Bayraklı Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Müdürü Nazmiye Güçlüoğulları:
- "Depremin ardından öğrencileri tahliye edip güvenliklerini sağladıktan sonra kendi çocuklarım aklıma geldi. Evim hasar görmüş çocuklarım korkmuştu. Onları Akhisar'a ailemin yanına gönderdim"
- "Yaraları birlikte saracağız. Elbet bu zor günler geçecek. İşlerin en muhteremi bir gönüle dokunmak, ağlayanı güldürmek düşeni kaldırmak, darda kalanı ferahlatmak olmalı"

İZMİR - Seferihisar açıklarındaki 6,6 büyüklüğündeki depreme Bayraklı'daki okulunda yakalanan ve evi hasar gören İzmirli öğretmen, depremzedelerin acısını dindirmek için çadır kentte çalışmaya devam ediyor.

Bir aydır tüm zorluklara rağmen görevini en güzel şekilde yapmaya çalışan Güçlüoğulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü de öğrencilerinden ayrı çadır kentte çalışarak geçirmenin hüznünü yaşıyor.

- "Yaraları birlikte saracağız"

Bayraklı Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu Müdürü Nazmiye Güçlüoğulları, AA muhabirine, 2000 yılında Şırnak'ta mesleğe başladığını ve 21 yıldır işini severek yapmaya gayret ettiğini ifade etti.

Meslek hayatı boyunca zor günlere tanıklık ettiğini ancak 30 Ekim'deki deprem sonrası unutulamayacak günler yaşadığını anlatan Nazmiye öğretmen, insanların yardımına koşmanın kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Güçlüoğulları, şunları kaydetti:

"Depremin ardından öğrencileri tahliye edip güvenliklerini sağladıktan sonra kendi çocuklarım aklıma geldi. Evim hasar görmüş çocuklarım korkmuştu. Onları Akhisar'a ailemin yanına gönderdim. Eşim ise evin hasar durumu ile uğraşıyor ve kiralık ev bulmaya çalışıyor. Ben de buradaki depremzedelerin ve çocukların desteğe daha çok ihtiyaçları olduğunu düşündüğüm için Bayraklı İlçe Milli Eğitim Müdürümüzün de çağrısıyla Paten Parkı'ndaki çadır kentte göreve başladım. 25 gündür arkadaşlarımla sabah akşam 113 çadırda toplam 422 depremzedeye elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalıştık. Depremzedelerin çadırlara yerleştirilmesi, her türlü ihtiyaçlarının organize edilmesi ve karşılanması hayırseverler tarafından yapılan yardımların koordineli ve adil bir şekilde dağıtılması, öğrenim çağındaki depremzede çocukların uzaktan eğitim öğretim ihtiyaçlarının karşılanması ve psiko-sosyal destek çalışmaları konusunda yetkili birimlerle işbirliği içinde çalışmalarımı yürüttüm." 

Güçlüoğulları, bu süreçte her türlü sıkıntıda kendilerine destek sunan ilgililere teşekkür ederek, depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Zor durumdaki insanlara yardım etmenin kendi acısını hafiflettiğini vurgulayan Nazmiye öğretmen, "Güzel İzmir'imiz için çalışmaya devam edeceğiz. Yaraları birlikte saracağız. Elbet bu zor günler geçecek. İşlerin en muhteremi bir gönüle dokunmak, ağlayanı güldürmek düşeni kaldırmak, darda kalanı ferahlatmak olmalı. Şairin dediği gibi 'nerede bir can ölse oralı olur yüreğim' olmalı zaten, olmazsa insan olmaz yüreğim." ifadelerini kullandı. (AA)


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1351 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum