• Reklam
Dünyanın en kısa fıkrası
Reklam
Reklam

Dünyanın en kısa fıkrası

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Turgutlu Şube Başkanı Ali Tezcan, 10 Aralık İnsan Hakları Günüyle ilgili yayınladığı açıklamada: “Bir gün gerçekten doğuştan sahip olduğumuz haklarımızla insanca yaşamak umut ve dileklerimle, gününüz kutlu olsun.” dedi.

Reklam
Reklam
09 Aralık 2013 - 19:37 - Güncelleme: 10 Aralık 2013 - 12:58

ATATÜRKÇÜ Düşünce Derneği Turgutlu Şube Başkanı Ali Tezcan, 10 Aralık İnsan Hakları Günüyle ilgili bir açıklama yayınladı. Tezcan: “Bir gün gerçekten doğuştan sahip olduğumuz  haklarımızla insanca yaşamak umut ve dileklerimle, gününüz kutlu olsun.” dedi. 
    Tezcan açıklamasında: “10 Ararlık, dünyanın tüm demokratik ülkelerinde, bu arada, anayasasında “demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk devleti” olduğu yazan ülkemizde de  “İnsan Hakları Günü” olarak  kutlanır.Bu günde,başta cumhurbaşkanı ve başbakanımız olmak üzere  ülkemizin pek çok etkili ve yetkilisi Türkiye’de insan haklarının ne denli önemli olduğu, bu konuda kendi iktidarları döneminde ne kadar yol alındığı, kendilerinden önceki hiçbir konuda hiçbir iş yapmayan iktidarlardan çoookk farklı olarak ülkemizin neredeyse insan hakları konusunda model ülke haline geldiğini söylerler; bu yıl da söyleyeceklerdir.Bizler de elimizden geldiği, dilimizin döndüğünce bunun hiç te böyle olmadığını yıllardan beri  söyler ve yazar dururuz.Ben artık bu konuda bir şey söyleyecek değilim.Bazı çarpıcı olayları kısaca anımsatmakla yetineceğim.
            Ancak,ülkemizde son yıllarda görülen Ergenekon ve Balyoz gibi davalarda verilen kararlar , Savcı İlhan CİHANER’in ,Deniz Feneri davası savcılarının başlarına gelenler, Türkiye’yi Oslo’da başbakan adına pazarlayan MİT Müsteşarı Hakan FİDAN hakkında bir gece yarısı çıkarılan yargılanmama (YEDİRMEME) yasası, bir düşünce  özgürlüğü eylemi  olan GEZİ PARKI olaylarında destancı polisimizin sergilediği kahramanca (!) direniş gücü, gençlerimizi öldüren güvenlik görevlilerimizin yargılanmalarında yaşanan traji-komik olaylar ve bu eylemlere katılan gençlerimiz, destek veren iş adamı,sanatçı,akademisyen,gazeteci ve yazarlarımızın başlarına gelenler, halkına “GAVAT” diyebilen ve başbakan tarafından kimseye yedirilmeyeceği ilân edilen valilerimizi gördükten sonra, pek bir şey yazmaya gerek duymadım.
            Bütün bunların üzerine sevgili başbakanımızın son bombası “KIZLI – ERKEKLİ” aynı evlerde kalma komedisini de eklediğimiz zaman, karşımıza dünyanın en kısa ve en komik fıkrası çıkıyor:
            “TÜRKİYE BİR HUKUK DEVLETİDİR!!!”
            Bir gün gerçekten doğuştan sahip olduğumuz  haklarımızla insanca yaşamak umut ve dileklerimle, gününüz kutlu olsun.” diye konuştu. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4612 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
Odunlukta çıkan yangın korkuttu
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri
TUTSO üyelerine kişisel verilen korunması kanunu semineri