Reklam
Reklam
Reklam

Doludan ve bitki zararlılarından koruyacak örtü

Reklam
Doludan ve bitki zararlılarından koruyacak örtü
01 Aralık 2015 - 10:16

Doludan ve bitki zararlılarından koruyacak örtü

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde tanıtımı yapılan monoflament dolu tülü, dona ve bitki zararlılarına karşı ürünleri koruyacak.

 Polimar Monoflamert Dolu Tülü Ege Bölgesi Bayisi Ahmet Bayer, bağ ve bahçelerde kullanılabilecek Monoflament dolu tülü hakkında bilgi verdi. Bayer, "Monoflament dolu tülü özel olarak hazırlanmış olup, beş yıl boyunca doluya karşı dayanıklı bir üründür. Dolu ve iri taneli yağmurların yol açtığı zararlardan koruma amaçlı olarak yapılmıştır. Meyve bahçelerinde, seralarda, üzüm bağlarında, fidanlıklarda, çiçek üretim tesislerinde kullanılabilir. Dolu ve iri taneli yağmurların bitkiye ve meyveye verecek zararları önlemektedir. Güneşten gelen zararlı ışınları dolu tülü filtre yaparak güneş zararlarını ortadan kaldırmaktadır. Kuş ve zararlı böceklere karşı meyveleri korumakta, meyvelerin olgunlaşması sırasında hava akımını sağladığından verim ve kaliteyi arttırmaktadır. Çiğ, kırağı, toz gibi olumsuz çevresel etkilere karşı korumaktadır" dedi.dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5657 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum