• Reklam
CHP’li Nurlu: Türkiye Cumhuriyeti için bu yıkım projesine hep...
Reklam
Reklam

CHP'li Nurlu: Türkiye Cumhuriyeti için bu yıkım projesine hep birlikte dur diyeceğiz

Reklam
Reklam
27 Mart 2017 - 15:57 - Güncelleme: 27 Mart 2017 - 16:32

CHP Manisa Milletvekili Turgutlu’da

16 Nisan 2017 tarihinde Türkiye genelinde yapılacak olan ‘evet-hayır’ referandum çalışmaları için Turgutlu’ya gelen CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu Pazartesi pazarını gezerek vatandaşlardan ve esnaftan ‘hayır’ oyu için destek istedi. Sonrasında gazetemize gelen Milletvekili Nurlu referandum hakkında ki görüşlerini dile getirdi.

Sayın Milletvekilim referandum hakkında ki görüşlerinizi alabilir miyiz?

“Şimdi bu referandum da Türkiye’nin kaderi tartışılacaktır. Yakın geçmişte hepimiz hatırlarız. Mevcut siyasi iktidarın bir milletvekili ‘90 yıllık reklam arası bitti’ şeklinde çok cüretkar bir açıklamada bulunmuştu. Ben bu açıklamayı bu vesileyle bir kez daha kınadığımı ifade etmek istiyorum. Bu referandum da bir siyasi partinin genel başkanını seçmeyeceğiz. Bir siyasi partiye belediye anlamında, siyasi anlamda bir hizmet etmesi için oylama yapmayacağız. Burada ülkemizin geleceğini, gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini oylayacağız. İşte az önce ifade ettiğim gibi tabiri caizse bu yarış o Atamızın kurduğu cumhuriyete 90 yıllık reklam arası bitti diyenlerle, bu ülkeyi kuranların torunlarının yarışacağı bir sistem olacaktır. Ben halkımızın bu sağduyuyla hareket edeceğine ve Türkiye Cumhuriyeti için bu yıkım projesine hep birlikte dur diyeceğine ve Türkiye’nin de siyaseten önünün açılacağına kalben inanıyorum. Bu vesileyle bütün hemşerilerimi saygıyla, sevgiyle selamlıyorum.

Kendi görüşünde olmayan insanlara böyle yakışıksız bir şekilde ‘yalancı’ demesini doğru bulmuyorum, etik bulmuyorum. Eğer o cümlelerinde ki hedef bizlersek ben kendisine kibarca o sözlerini iade ediyorum. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti’nde 80 milyon civarında yurttaş yaşıyor. Demokratik haktır. Bir kısım vatandaşlarımız kendisine haklı gerekçeler bulmuş ‘evet’ diyecektir. Yine bizler gibi bir kısım vatandaşlarımız yine kendimize göre haklı gerekçelerle ‘hayır’ diyeceğiz. Şunu iyi biliyorum ‘evet’ diyen de bu vatanın evladıdır, ‘hayır’ diyen de bu vatanın evladıdır. Ama görüyoruz ki bu süreçte hala ‘hayır’ diyenlere yalancı diyenler çıkıyor, vatan haini diyenler çıkıyor, teröristlerle birlikte hareket eden sizsiniz diyen çıkıyor. Her şeyi diyebilirler ama bizim bu vatanın evladı olduğumuz gerçeğini saklayamazlar, inkar edemezler. Böyle yaparak bir sonuç elde edemeyeceklerini biliyorum. Böyle ithamlarda bulunan insanların da terbiyesiz olduğunu kendi adıma söylüyorum. Bunlar doğru şeyler değil.”  Tuncel YILMAZ 

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Tuncel Yılmaz
Bu haber 3038 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutluspor 3'te 3 istiyor!
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’ kutlaması
Turgutlu’nun tek kadın muhtarına ‘Kadın Hakları Günü’...