Reklam
Belediye meclisi Akın başkanlığında ilk toplantısını yaptı...
Reklam

Belediye meclisi Akın başkanlığında ilk toplantısını yaptı VİDEO

Başkan Çetin Akın'ın isteği üzerine meclis toplantılarına artık dilek ve temenniler de eklendi

Reklam
14 Nisan 2019 - 19:02 - Güncelleme: 14 Nisan 2019 - 22:50

Belediye meclisi Akın başkanlığında ilk toplantısını yaptı

Başkan Çetin Akın'ın isteği üzerine meclis toplantılarına artık dilek ve temenniler bölümü de eklendi

TURGUTLU Belediyesinin yeni meclisi, 31 Mart yerel seçiminde Millet İttifakından seçilen Turgutlu Belediye Başkanı CHP’li Çetin Akın başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çetin Akın başkanlığındaki ilk belediye meclis toplantısı, Pazar günü saat 17.00’de belediye encümen toplantı salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda Başkan Çetin Akın açılış konuşmasında: “Turgutlu halkı sandıkta kararını verdi. Bizlere ‘birlikte yönetin’ mesajını da en net bir şekilde ifade etti. Bizler bundan sonra “Turgutlu’yu birleşe birleşe, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden, hesap vererek yöneteceğiz. Meclisimizde alacağımız her kararın altında bizlerin, sizlerin olduğu kadar Turgutlu’da yaşayan her bir vatandaşımızın imzası ve oluru olacaktır. İlçemizi birlikte yönetmek adil bir şekilde hesap verecek şekilde yönetmek için yola çıktık. Turgutlu’yu çok daha yaşanılabilir, daha modern, her bir vatandaşının mutlu bir şekilde yaşadığı bir kent haline getireceğiz. Ben Çetin Akın sözü verdim, değerli meclisimizden de vereceğimiz mesajlarla Turgutlu halkına en iyi hizmeti götüreceğimizin sözünü vermekten ayrıca bir mutluluk duyacağım” dedi.


KOMİSYONLAR

Meclis başkan vekilliklerine İbrahim Kara ve Mürşit Gedizli, 2 asil meclis katipliklerine Veysel Başçı ve Serhat Seyhan seçildi. Daimi encümen üyeliğine İbrahim Çevikbudakçı, Hasan Buka ve İsmail Parmaksız, imar komisyonuna Burhan Irk, Hüseyin Maliz, Ömer Sakı, Hüseyin Koç ve Veysel Başçı, tarife komisyonuna Hasan Yaman, recep İşleyen, Mustafa Yavaş, Serhat Seyhan, Olcay Özsürücü, plan – bütçe komisyonuna Esma Toprak, Hüseyin Maliz, Ferhat Yıldız, Mustafa Yavaş ve Cem Yıldırancan seçildi.

Gediz Havzası İlleri Çevre Koruma Hizmet Birliğine Hasan Buka, Nevin Baş ve Serhat Seyhan seçildi. Ege Belediyeler Birliğine Cem Yıldırancan, tadilat komisyonuna Veysel Başçı, ilçe milli müdafaa mükellefiyeti komisyonuna İbrahim Çevikbudakçı, ilçe satış komisyonuna Cem Yıldırancan seçildi.


2019 yılı meclis toplantılarının gün ve yeri ile aylık tatilin belirlenmesinde ise meclisin her ayın ilk salı gününde toplanmasına ve yıl içerisinde tatilin olmamasına karar verildi. Belediye memurları yetkili sendikası ile Sosyal Denge Sözleşmesi yapılması için Belediye Başkanı Çetin Akın’a oy birliği ile yetki verilirken, Başkanın senelik izin kullanımının görüşülmesinde de kanun gereği istenildiği zaman yıl içerisinde 30 gün izin kullanımı kararlaştırıldı. Başkan yardımcılarının ödeneği ile meclis üyeleri huzur hakkının tespiti de kanunda ön görülen ücret üzerinden görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı. Gündemin son maddesi Başkanlık makamının 2018 yılı faaliyet raporu da yapılan oylama sonucu oy çokluğu ile kabul edilerek karar bağlandı. Alınan kararların Turgutlu’ya Manisa’ya hayırlı olmasını temenni eden Belediye Başkanı Çetin Akın, kararların alınmasında emeği geçen meclis üyelerine teşekkür ederek oturumu sonlandırdı.

Tuncel YILMAZ - Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 3972 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serap kuloğlu
    3 ay önce
    Bütün hırsızlar orda başkan bune hani adalet. Olacaktı akpliler tezgah hazır başkan olmadı başkan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitlis'ten acı haber! Binbaşı şehit oldu
Bitlis'ten acı haber! Binbaşı şehit oldu
Kurbanlık fiyatlarında artış yok
Kurbanlık fiyatlarında artış yok