Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Toplantısı Yapıldı VİDEO

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu Toplantısı Yapıldı VİDEO

İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, Turgutlu’da vatandaşların ilk etapta yarısından çoğunun telefonlarında kısa adı UYUMA olan 'Uyuşturucu ile Mücadele' aplikasyonunun olmasını hedeflediklerini belirtti.

Reklam
06 Şubat 2019 - 19:35 - Güncelleme: 07 Şubat 2019 - 18:33

Bağımlılıkla Mücadele Kurulu toplantısı yapıldı

Turgutlu’da vatandaşların ilk etapta yarısından çoğunun telefonlarında kısa adı UYUMA olan 'Uyuşturucu ile Mücadele' aplikasyonunun olmasını hedeflediklerini belirten Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, terörle mücadeleye ne kadar önem veriliyorsa uyuşturucu ile mücadeleye de emniyet ve jandarma olarak yüksek önem verdiklerini dile getirdi.

TURGUTLU Kaymakamı Uğur Turan Başkanlığında “Bağımlılıkla Mücadele Kurulu" toplantısı yapıldı. Bağımlılıkla Mücadele İlçe Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Kaymakam  Uğur Turan başkanlığında Turgutlu Belediye Başkan Yardımcısı İskender Tunç ,Turgutlu Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Esen, Cumhuriyet Savcısı Yasef Tuna Çetin ve ilgili kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımıyla Turgutlu Mesleki Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. 


Açılış konuşmasını yapan Kaymakam Turan: "Attığınız her adımın, ben insanların makus talihini düzeltebileceğini biliyorum. Bendeniz ve sizler ve dahi kıymetli başsavcım ve kıymetli savcım, hepimiz değerli büyüklerimizin himayesinde yüce milletimize her türlü değeri vermekle, en güzel hizmeti vermekle, onların asayişini, huzurunu, mutluluğunu, esenliğini sağlamakla görevli hizmetkarlarıyız. Bu manada Turgutlu ilçemizde görev yapanlar olarak oluşturmuş olduğumuz sinerjiyi takım ve ekip ruhunu sinerjiyi özenle izliyorum ve bunun için elimden gelen gayreti göstereceğim. Vefalı olmak adına da her vesileyle bu fakir kardeşiniz , emek veren bütün değerli arkadaşlarını canı gönülden kutlamakta geri kalmıyor ve geri kalmayacak." dedi.

Uyuşturucu ile Mücadele Aplikasyonu

Turgutlu’da vatandaşların ilk etapta yarısından çoğunun telefonlarında kısa adı UYUMA olan 'Uyuşturucu ile Mücadele' aplikasyonunun olmasını hedeflediklerini belirten Turgutlu İlçe Emniyet Müdürü Volkan Parıldar, terörle mücadeleye ne kadar önem veriliyorsa uyuşturucu ile mücadeleye de emniyet ve jandarma olarak yüksek önem verdiklerini dile getirdi. Parıldar: "Burada ifade etmek isterim ki içinde bulunduğumuz hafta  Turgutlu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği için uyuşturucu haftasıdır. Nasip olursa mart ayı uyuşturucu ayı olacaktır. Uyuşturucudan aranan şahıslara öncelik vermek üzere arkadaşlarıma talimat verdim. Bu anlamda farkındalığın arttırılması noktasında basınımızı, resmi web sitemizi  ve resmi sosyal hesaplarımızı en iyi şekilde kullanmak suretiyle uygun vakit aralıklarıyla farkındalık çalışmaları yapacağız." diye konuştu

Toplantıda, konuk olan Manisa İl Müftülüğünde görevli olan Dr. Ahmet Erdinçli‘nin kaleme aldığı “Manevi Değerler Boyutuyla Bağımlılıkla Mücadele Rehberi" isimli kitapları kurul üyelerine hediye edildi.

“Bağımlılıkla Mücadele" konusunda yapılan genel bilgilendirmenin ardından bundan sonraki dönemde kurum ve kuruluşlarca alınacak koruyucu ve önleyici tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar hakkında kararlar alınarak yürütülen faaliyetler hakkında kurula bilgi verildi. Tuncel YILMAZ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 1513 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
İl Sağlık Müdürü Dr. Yemenici Turgutlu’da
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla buluşturdu
Turgutlulu iş insanı Acar, Hacı Şerif'i Manisalılarla...