Avrupalı gençler Turgutlu’da sağlıklı beslenmeye dikkat çekti

Avrupalı gençler Turgutlu'da sağlıklı beslenmeye dikkat çekti

7 farklı ülkeden toplam 47 genç Manisa’nın Turgutlu ilçesinde sağlıklı beslenme ve obezite hakkında çalışmalar yaptı.

Reklam
15 Kasım 2018 - 15:40 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 14:54

Avrupalı gençler Turgutlu’da sağlıklı beslenmeye dikkat çekti

7 farklı ülkeden toplam 47 genç Manisa’nın Turgutlu ilçesinde sağlıklı beslenme ve obezite hakkında çalışmalar yaptı.

TÜRKİYE, Macaristan, Letonya, Slovakya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ve Makedonya’dan toplam 47 genç “Fast Food can be Last Food !” isimli, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na bağlı Türkiye Ulusal Ajansı (www.ua.gov.tr) tarafından desteklenen Erasmus Plus Gençlik Değişimi Projesi kapsamında Manisa – Turgutlu’da sağlıklı beslenme ile ilgili çalışmalar yaptı.

Yeşil Dünya Sağlıklı Beslenme Kulübü isimli gençlik grubu üyeleri tarafından hazırlanan ve Zift Organizasyon tarafından desteklenen proje 7 Kasım 2018’de başlamış olup, katılımcı gençlerin çalışmaları 14 Kasım 2018 tarihine kadar Manisa’nın Turgutlu ilçesinde devam etti. Zift Organizasyon liderlerinden Proje Koordinatörü Nuri Bilirgen önderliğinde yürütülen projede katılımcı gençler gerçekleştirdikleri faaliyetler ile Manisa’da; sağlıklı beslenme, hormonlu gıda maddeleri ve obezite ile ilgili ülkemizde ve Avrupa’da yürütülen devlet politikaları ve çözüm önerileri konularında farkındalık çalışmaları yaptı.

Katılımcılar sağlıklı beslenme hakkında grup çalışmaları, araştırmalar, sunumlar, münazara, logo çalışmaları ve kültürel çalışmalarda bulundu. Katılımcı gençler aynı zamanda düzenledikleri kültürel faaliyetler ile birbirlerinin kültürlerini yakından tanıma fırsatı da elde ederek kültür değişimine öncülük etmekte. Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2269 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1919 kişi aynı anda
1919 kişi aynı anda "Atabarı" oynadı
Şoför aranıyor
Şoför aranıyor