Zirve’den Soma Darkale’de Ata’ya saygı yürüyüşü

Zirve'den Soma Darkale'de Ata'ya saygı yürüyüşü

ZİRVE Dağcılık Turgutlu Şubesi Ata’ya saygı yürüyüşünü, 11 Kasım 2018 tarihinde Soma Darkale’de geçekleştirdi.

Reklam
15 Kasım 2018 - 16:06 - Güncelleme: 17 Kasım 2018 - 14:54

Zirve’den Soma Darkale’de Ata’ya saygı yürüyüşü

ZİRVE Dağcılık Turgutlu Şubesi Ata’ya saygı yürüyüşünü, 11 Kasım 2018 tarihinde Soma Darkale’de geçekleştirdi.

Pazar sabahı erkenden yola çıkan Zirveciler Soma’nın Darkale Köyü’nde araçlarından inerek tarihi köyün içinden sessizce ilerlediler. Dar sokaklar ve kaderine terkedilmiş evler unutulmuşluğun hüznünü yansıtıyordu adeta zirvecilere…

1935 yılında inşa edilmiş olan Tarhala Okulu’nun bahçesinde  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma töreni gerçekleştirildi.Günün anlamına ilişkin konuşmanın ardından saygı duruşu yapıldı ve İstiklal Marşı okundu. Çekilen fotoğraflardan sonra yürüyüşün başlayacağı alana geldiklerinde A(yavaş) ve B(hızlı) olarak iki gruba ayrıldılar.

B grubu her zaman olduğu gibi sert bir tempoyla yükselirken, A grubu yavaş ve yumuşak bir başlangıç gerçekleştirildi.Sarp kayalıklar üzerinde kurulmuş olan kaleye tarihi taş yolu kullanarak çıktılar. B grubu önce çıkarak yıpranmış olan bayrağımızı değiştirip yoluna orman içinden devam etti. A grubu ise kalede değişen bayrakla hatıra fotoğrafları çektirip meyve molası verdi. Sonbaharın en güzel renklerinin görülebildiği insan huzur veren patikalardan ilerleyerek yaklaşık 8 km.lik yürüyüşü tamamladılar ve 12 km yürüyen diğer grubun gelmesini beklediler.B grubunun da belirtilen yere gelmesiyle bu keyifli gün sorunsuz bir şekilde tamamlanmış oldu.

   Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesi’nin faaliyetlerine misafir olarak katılmak da mümkün.Zirve Dağcıları bu hafta Kozbeyli’de dağ çileği toplayacaklar. Ayrıntılı bilgiye https://www.facebook.com/groups/zirve.turgutlu/ adresinden ulaşabilirsiniz.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
1919 kişi aynı anda
1919 kişi aynı anda "Atabarı" oynadı
Şoför aranıyor
Şoför aranıyor