• Reklam
Zirve Dağcılık doğa katliamına dur dedi
Reklam

Zirve Dağcılık doğa katliamına dur dedi

ZİRVE Dağcılık Turgutlu Şubesi, 17-18 Ağustos’ta Su ve Vicdan nöbeti için Kaz Dağları’na gitti.

Reklam
Reklam
20 Ağustos 2019 - 13:06

Zirve Dağcılık doğa katliamına dur dedi

ZİRVE Dağcılık Turgutlu Şubesi, 17-18 Ağustos’ta Su ve Vicdan nöbeti için Kaz Dağları’na gitti.

Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesi  Başkanı Osman Tuğrul faaliyeti gazetemize değerlendirdi. Tuğrul yaptığı açıklamada: “Zirve Dağcılık kulübümüzün, yurdun dört bir yanından gelen şubeleri doğa katliamına dur demek için cumartesi sabah saatlerinde Kirazlı Köyünde toplandı.Önceden belirlenen kamp alanında çadırlar kuruldu. Büyük Zirve Ailemizin katılımcılarının birbirleriyle kavuşmanın coşkusu ile selamlaşmanın ardından, yetkililerce bölgedeki katliam ve mücadele hakkında bilgilendirme yapıldı.Yaklaşık 130 Zirve dostu ile önce “Su ve Vicdan Nöbeti”nin yapıldığı Balaban çeşme bölgesine gidildi. Burada katliama karşı 23 gündür nöbet tutan aktivistlerle görüşülüp bilgiler alındı. Daha sonra Cehennem Çukuru olarak adlandırılan maden alanına gidildi, incelemeler yapıldı.Akşam yemeği sonrası; Zirve Dağcılık Kulübümüzün daha önceden çevre katliamlarına karşı farklı yerlerde gerçekleştirdiği ve bundan sonraki süreçte yapacağı etkinlikler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

   Pazar günü kahvaltı sonrası erken saatlerde Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say konseri için etkinlik alanına gidildi. Türkiye‘nin her yerinden gelen on binlerce doğaseveri; son derece huzurlu bir ortamda, kuş sesleri eşliğinde gerçekleşen muhteşem resital büyüledi.Ulaşımı oldukça zor olan bölgeye on binlerce kişinin toplanması, son derece disiplin altında karşılıklı saygı ile alana girilmesi, o kadar kalabalık grubunun engebeli bir alanda, adeta kimse yokmuş gibi sessizce piyano resitalini dinlemesi, bulunan tüm grupların; doğayı gerçek sahiplerine bırakmak adına doğayı korumak için son derece barışçıl söylemleri, yaşamdan yana kararlılıkları, bu mücadele ve nöbetin; ülkemizin tüm ormanları, ovaları, gölleri, nehirleri, su kaynakları, hayvanları ve geleceği olan çocukları için olduğu asla unutulmalıdır.Zirve Dağcılık olarak biz de her zaman yaşamdan yana olacağız.” dedi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Haber Merkezi
Bu haber 954 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • SADE VATANDAŞ
  5 ay önce
  Manisa yolunda taş oçağında neden yoksunuz.Çimento fabrikalarında neden yoksunuz.Ağzınızın tadını biliyorsunuz.Altın ve değerli madene gelince çevrecisiniz.Papucumun çevrecileri.Gidip pisliklerinizi attığınızda çevreci olmuyorsunuz.Geçen gün binlerce ton sizin gibi çevrecilerin attığı pislikle dolmuş kaz dağları.
 • Hakan KARA
  5 ay önce
  Ülke ekonomisine büyük zararlar başka türlü verilemez ondan yoklar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ELAZIĞ'DA 6.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
ELAZIĞ'DA 6.5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM
Kemalpaşa'da zincirleme kaza: 14 yaralı
Kemalpaşa'da zincirleme kaza: 14 yaralı