Reklam
Reklam

Zirve dağcıları Yarıkkaya - Hamalınkırı parkurundaydı

Reklam
Reklam
Zirve dağcıları Yarıkkaya - Hamalınkırı parkurundaydı
24 Şubat 2020 - 16:43

Zirve dağcıları Yarıkkaya - Hamalınkırı parkurundaydı

"Uzun sayılabilecek tırmanış sonrası zirveye ulaşıyoruz. Zirvede meyve ve ihtiyaç molası vererek dinleniyoruz. Bu arada fotoğraflarla doğanın muhteşem manzaralarını ve zirveden görüntüleri tespit ediyoruz."

 

TURGUTLU Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Yarıkkaya-Tantalos-Sülüklügöl-Hamalınkırı parkurunda yürüdü.

            Zirve Dağcılık Turgutlu Şubesinden yapılan açıklamada: "Pazar günü sabahın erken bir saatinde toplanan zirve dağcıları, kahvaltı sonrası Manisa'ya doğru yola çıkıyorlar. Çok kısa süren yol sonrasında Yarıkkaya olarak bilinen Sipil dağının kuzey tarafından, başkanımız Osman Tuğrul'un rehberliğinde yürüyüşe başlıyoruz. Hava açık, yağış yok, güzel bir yürüyüş olacağını tahmin ediyoruz. Patikaları takip ederek yürüyüşü sürdürüyoruz. İlerledikçe patikalar sık çalılıklarla kapanıyor. Uzun yıllardır gelmediğimiz bu parkurda pek yürüyüşlerin yapılmadığını anlıyoruz. Sürekli tırmanış ve sık çalılar yürüyüşümüzü zorlaştırsa da kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Uzun süredir yürüyüşlere katılmayan arkadaşlara yardım ve destek sağlayarak yürüyoruz. Sık sık dinlenme ve su molaları veriyoruz. Parkur gittikçe zorlaşıyor. Dik kayalıklar, çalılar, çarşak ve kaygan zemin yürüyüşümüzü etkiliyor. Tüm zorlayıcı etmenlere karşın yürüyüşümüz devam ediyor. Uzun sayılabilecek tırmanış sonrası zirveye ulaşıyoruz. Zirvede meyve ve ihtiyaç molası vererek dinleniyoruz. Bu arada fotoğraflarla doğanın muhteşem manzaralarını ve zirveden görüntüleri tespit ediyoruz.

            Yeterli dinlenmeden sonra, hedefimiz Sülüklügöl. Dönüşe geçiyoruz. Dönüş yolunda bulduğumuz bir düzlükte ateş yakıp yemek molası veriyoruz. Açlığımızı giderip dinlendikten sonra Sülüklügöl yolunu tutuyoruz. Burada piknik yapanlarla karşılaşıp selamlaşıyoruz.  Grup fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmiyoruz. Yürüyüşümüzün son bölümünde, Hamalınkırı olarak bilinen yerde bekleyen aracımıza ulaşmak için hareket ediyoruz... Yolumuz üzerinde Fahrettin dedenin kulübesinde su içiyoruz. 

            Yine çok güzel, zevkli, biraz performans isteyen, dostlukla gerçekleşen bir yürüyüşümüzü daha başarmanın mutluluğunu yaşamış olduk. Katılım sağlayan tüm zirvecilere ve zirve dostlarımıza teşekkürler... Önümüzdeki pazar günü Küpyar yürüyüşümüz gerçekleştirilecektir. Araç tutulmayacak, konutlardan yürüyüş başlayacak ve konutlara dönülecektir. Zirveyle olun, Zirvede kalın." denildi. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 747 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum