Reklam

Zirve dağcıları Spil – Oduncu Yolunda yürüdü

TURGUTLU Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Manisa Spil Dağının en güzel yürüyüş yollarından birisi olan Oduncu yolundaydı.

Reklam
26 Kasım 2019 - 13:30 - Güncelleme: 27 Kasım 2019 - 17:23

Zirve dağcıları Spil – Oduncu Yolunda yürüdü

 

TURGUTLU Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Manisa Spil Dağının en güzel yürüyüş yollarından birisi olan Oduncu yolundaydı.

Zirve Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden yapılan açıklamada, “Her pazar sabahı kahvaltılarımızı yaptığımız Mustafa arkadaşın kahvesinde toplanıyoruz. Kahvaltı sonrası yola koyuluyoruz. Hava henüz yeni aydınlanıyor. Müthiş bir sis var. Görüş mesafesi oldukça düşük. Manisa'ya kadar sisi yararak ilerliyoruz. Deneyimli kaptanımız Nevruz arkadaş çok dikkatli bir şekilde araç kullanıyor. Manisa'da Mustafa ve Abdulkerim arkadaşlar kafilemize katılıyorlar. Manisa'dan Spil Milli Parkına doğru yol alırken sis bulutlarının aşağıda kalıp harika bir sis denizi oluşturduğuna şahit oluyoruz. Yolumuza bir süre daha devam edip, Oduncu yolunun giriş patikasına ulaşıyoruz. Aracımızdan inip, hazırlıklarımızı yaptıktan sonra orman yolu patikasında yürümeye başlıyoruz. Oduncu yolu gerçekten çok güzel bir patika. Ormanın içerisinde ve patikalardan kilometrelerce yürümek mümkün. Ayı geçidi denilen kayalıklardan geçerken yürüyüşçülere sessiz olmaları konusunda uyarılarımızı yapıyoruz. Yürüyüş boyunca arkadaşlar doya doya çok aşağılarda kalan sis bulutu manzarası fotoğrafları çekmek için çabalıyorlar. Yürüyüşümüz diğer yürüyüşlere göre kısa sürmesine rağmen, çok neşeli coşkulu ve bol fotoğraf çekerek geçiyor. Çeşme başında rehberimiz Erçin Tütünsatar'ın yaktığı ateşte bazı arkadaşların sucuklar kızartıp afiyetle yemeleri ayrı bir lezzet olsa gerek. Abdulkerim arkadaşın zeytin yağı, peynir, zeytin sofrası başkanımız Osman Tuğrul'un yeşillikleri ve açma lavaşı ise tatmaya değerdi... Dönüşte Abdulkerim arkadaşın Manisa'da çay davetine katılıp Turgutlu'ya dönüşe geçiyoruz. Bir Pazar gününü Zirve'yle geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz... 

Emek veren, katkı sağlayan, katılan tüm Zirvecilere ve Zirve dostlarına teşekkürler... İyi ki varsınız, İyi ki Zirvedesiniz... Önümüzdeki pazar günü Armutlu Kazan gölü Yukarı Kızılca yürüyüşünde birlikte olmak dileklerimizle...” denildi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1642 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum