Reklam
Reklam
Reklam

Zam şampiyonu patlıcan!

Geçen haftaya göre sebze fiyatları arttı, meyve fiyatları ise hemen hemen aynı.

Reklam
Zam şampiyonu patlıcan!
15 Ocak 2019 - 08:10 - Güncelleme: 15 Ocak 2019 - 10:23

Zam şampiyonu patlıcan!

Manisa’nın Turgutlu İlçesinde kurulan Pazartesi Pazarında geçen haftaya göre sebze fiyatları arttı, meyve fiyatları ise hemen hemen aynı kaldı. Pazar esnafı geçen haftanın sebze fiyatları ile arasında en az 3 liralık fark olduğunu, meyvede ise fiyatların aynı olduğunu söyledi. Ayrıca soğuk havalardan dolayı fiyatların değişim gösterdiğini dile getirdi.

Esnaf, geçen hafta 4 liraya satılan salatalığın bu hafta 6 liradan satıldığını, soğan fiyatlarının ise geçen hafta 4 lira ile 5 lira arasında değiştiğini, bu hafta ise 6 lira olduğunu söyledi. Geçen haftanın zam şampiyonu olan biber bu hafta yerini patlıcana bırakırken, pazar esnafının fiyatların yüksek olması ve hava şartlarından dolayı satışların düştüğünden satış yapamadıkları, parası olan vatandaşın da tedirginlik yaşadığından dolayı harcamaya korktuğu belirtildi.

Faiz oranların yüksek olduğundan dolayı ne kendine, ne de başkasına harcama yapamayacağını dile getiren pazar esnafı faizlerin bir an önce düşmesini temenni ederek vatandaşların korkmadan harcama yapmasını dile getirdi. Fiyatların pahalı olmasından dolayı alım güçlerinin olmadığını, geçim sıkıntısı çektiklerini dile getiren vatandaş, “Memleket nereye gidiyor?” sorusunu sordu.

Hakkı Göker adlı vatandaş: “Fiyatlar çok kötü. Domatesin kilosu olmuş 7 lira, salatanın olmuş 6 lira, patlıcan olmuş 5 lira. Alım gücümüz yok, memleket nereye gidiyor?”

Yusuf Sevinç isimli pazarcı esnafı: “Hava münasebeti nedeniyle fiyatlar yükseldi. Satışların orta düzeye. Vatandaş fiyatlardan yakınıyor. Hayat devam ediyor, az alışveriş yapıyorlar. Geçen hafta fiyatlar 4 lira ile 5 lira iken bu hafta 6 lira.” dedi.

Pazarda bazı meyve sebze fiyatları şu şekilde: “Patates 4 lira, cherry domates 10 lira, patlıcan 10 lira, biber 10 lira, sarımsak 9 lira, salatalık 6 lira, muz 6 lira, kereviz 5 lira, limon 5 lira, karnabahar 5 lira, ıspanak 5 lira, portakal 3 lira, elma 3 lira, havuç 3 lira.”

Balık fiyatları ise şu şekilde: ‘çupra 25 lira, levrek, 25 lira, palamut 20 lira, sardalya 10 lira, hamsi 10 lira.’

Süleyman TETİK

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4582 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum