Reklam

YOLUNDAN DÖNMEYECEĞİZ"

Atatürk sevdalıları Karşıyaka'da buluştu  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın mezarının bulunduğu Karşıyaka, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Karşıyakalılar Atasını ve Zübeyde Anne'yi, ‘Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu’ ile andı. Yüzlerce Atatürk sevdalısı, Karşıyaka İskele'den anıt mezara koştu. Sporcuları kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, “Karşıyaka Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında her zaman, her koşulda, her zorluğa inat koşacaktır” ded

Reklam
YOLUNDAN DÖNMEYECEĞİZ"
20 Kasım 2016 - 15:26

Ata’dan Ana’ya koştular

YOLUNDAN DÖNMEYECEĞİZ"


Atatürk sevdalıları Karşıyaka'da buluştu 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım'ın mezarının bulunduğu Karşıyaka, anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Karşıyakalılar Atasını ve Zübeyde Anne'yi, ‘Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu’ ile andı. Yüzlerce Atatürk sevdalısı, Karşıyaka İskele'den anıt mezara koştu. Sporcuları kutlayan Karşıyaka Belediye Başkanı Akpınar, “Karşıyaka Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında her zaman, her koşulda, her zorluğa inat koşacaktır” dedi. 
ANLAMLI ETKİNLİK

Spora büyük önem veren Atatürk ve O’nu Türk milletine kazandıran annesi Zübeyde Hanım, Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 23. kez düzenlenen ‘Ata’dan Ana’ya Saygı Koşusu’ ile anıldı. Koşu, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın da katılımıyla Karşıyaka İskele'den başladı.  938'i kayıtlı, her yaştan yaklaşık bin sporcunun katıldığı koşuda Yalı Caddesi’ni takip eden sporcular Girne Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne dönüp, 3,6 kilometrelik parkur sonunda Zübeyde Hanım Kabri’ne ulaştı. Dereceye girenlere madalya ve kupa verildi.

3 ÜLKEDEN KATILIM VARDI

Yaklaşık 30 farklı kategoride gerçekleşen koşuda; İngiltere, Sudan ve Azerbaycan da dahil olmak üzere, İzmir'in çevre ilçelerinden sporcular da yer aldı. Engelli sporcuların da bulunduğu koşuda en küçüğü 10, en büyüğü ise 81 yaşındaki Atatürk sevdalıları madalyalarını aldı. Tekerlekli sandalye ile yarışı tamamlayan Osman Ertöz'e kupasını Başkan Akpınar verdi.

 
"YOLUNDAN DÖNMEYECEĞİZ"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar ”Ata’mızı bize kazandıran Zübeyde Ana’ya şükran borçluyuz. Ata’mızın bize emaneti Cumhuriyet’i hep birlikte koruyacağız. Mustafa Kemal Atatürk ve saygıdeğer annesi Zübeyde Hanım’a bir kez daha söz veriyoruz: Rahat uyuyunuz, bugünkü sıkıntılara bakıp üzülmeyiniz. Çocuklarınız sizlerden aldıkları ilham ve güçle, birliğimizi, ülkemizi daima koruyacak, aydınlanma yolundaki rotasından asla sapmayacaktır. Karşıyaka, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün arkasında her koşulda, her zorluğa inat koşmaya devam edecektir" dedi.HABER MERKEZİ


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5687 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum