Reklam
Reklam

Yine bayram, yine ekmek kuyruğu! VİDEO

Bayramlarda bir kaç fırının hizmet vermesi ekmek ihtiyacı olan vatandaşa kuyrukta bekleme çilesi olarak yansıyor.

Reklam
21 Temmuz 2021 - 16:26 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 16:39
Yine bayram, yine ekmek kuyruğu!

BAYRAMLARDA bir kaç fırının hizmet vermesi ekmek ihtiyacı olan vatandaşa kuyrukta bekleme çilesi olarak yansıyor. Turgutlu İlçesinde de, bu bayramda vatandaşlar ekmek kuyruğuna girerek ekmeklerini alırken, az sayıda fırının hizmet vermesi nedeniyle aşırı sıcaklar altında saatlerce ekmek kuyruğunda bekleyen vatandaşlar, önlem almayan yöneticilere tepkilerini dile getirdi.


Ekmek için kuyrukta bekleyen Ercan D. İsimli vatandaş ise: “Ben Avşar köyüne nasıl ekmek almaya gidilebilirim?  Özdilek’e ve Mustafa Kemal Mahallesine ne şekilde ekmek almaya gidebilirim ki; Arabası olan var olmayan var. Genç olan var, yaşlı olan var. Yöneticilerimiz  uyuyor mu ?” diye tepkilerini dile getirdi. Bazıları da fırın civarındaki gölgelerde sıraların gelmesi için bekledi.

Vatandaşları sırada bekletmemek için yoğun bir şekilde çalışan fırıncı esnafları ise bu kalabalığın oluşmaması için ne kadar önlem alınsa da bu görüntünün kaçınılmaz olduğunu söylediler.

Fotoğrafta: Atatürk Bulvarı’ndaki Sarıtaş Ekmek Fırını ve Belediye Fırınından ekmek almak için bekleyen vatandaşlar.

Doğan ÇİZMECİ

 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4059 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hasan
    1 hafta önce
    Oda başkanı boy koy foto vereceğine işini yapsın.200 bin olmuş nüfus köy gibi nöbetçilik sistemi.Kendileri kendi fırınlarından karnını doyurur veri kalan ne olursa olsun utanın be