Reklam
Reklam

Yıllarca sokakta simit sattı, kendi iş yerini açtı

Turgutlu İlçesinde yıllarca sokaklarda sabahın erken saatlerinde kalkarak simit satan 54 yaşındaki Hüseyin Yılmaz, şimdi kendi işyerinde müşterilerine hizmet vermeye başladı. 

Reklam
Yıllarca sokakta simit sattı, kendi iş yerini açtı
17 Eylül 2019 - 16:37 - Güncelleme: 17 Eylül 2019 - 18:15

Yıllarca sokakta simit sattı, kendi iş yerini açtı

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde yıllarca sokaklarda sabahın erken saatlerinde kalkarak simit satan 54 yaşındaki Hüseyin Yılmaz, şimdi kendi işyerinde müşterilerine hizmet vermeye başladı. 
Turgutlu’da yaklaşık 22 yıldır sokak sokak gezip, başına yüklediği tablayla simit satarak geçimini sağlayan Hüseyin Yılmaz, Acarlar Mahallesi Muallim İsmail Hakkı Sokak’ta kendi iş yerini açtı. Yılmaz, ‘Simitçi'nin Yeri’ adını verdiği çay ocağı ve kahvaltı salonunda çayın yanında simit, börek, gözleme satarak vatandaşlara hizmet veriyor. Eşi ve çocukları da Yılmaz’ı yalnız bırakmayarak babalarına destek veriyor. 
Simitçi Hüseyin Yılmaz yaptığı açıklamada: “9 yaşından beri iş hayatının içindeyim. 4 sene çocukluğumda simit sattım. Tuğla fabrikalarında çalıştım. 2000 – 2003 arasındaki krizde, 18 sene önce yine simit satmaya başladım. Sonra bizim mesleğimiz oldu. Yıllar boyunca halkın içerisinde kendimizi sevdirdik. Allah bize bir de çay ocağı nasip etti. Çay ocağımızda simit, börek, gözleme satıyoruz. Eşim ve çocuklarımın da desteğini her zaman arkamda hissettim.” dedi.

Nurullah ÇANKAYA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 11413 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Mehmet
  1 yıl önce
  Hep yollarda görürdüm.bu abiyi..helal olsun sana
 • Okan
  1 yıl önce
  Alın teriyle helal kazanç peşinde koşanlardan Allah razı olsun. Sevdiğimiz bir abimizdir. İşi gücü rast gitsin.