Yıl 1978: ’Beyaz pamuğun kara sömürüsü’
Reklam

Yıl 1978: 'Beyaz pamuğun kara sömürüsü'

O zamanlar Turgutlu ilçesinin büyük bir bölümüne pamuk ekilirdi.

Reklam
05 Ağustos 2019 - 06:39 - Güncelleme: 05 Ağustos 2019 - 11:34

Yıl 1978: 'Beyaz pamuğun kara sömürüsü'

Yıl 1978. O zamanlar Turgutlu ilçesinin büyük bir bölümüne pamuk ekilirdi. Getirisi iyiydi.  Kasabalı olanın mutlaka pamuk tarlası vardı. Pamuk toplayıcıları zor bulunurdu. O zamanlar  Uşak, Afyon’dan gelen vatandaşlarımız pamuk toplar, çadırlarda kalırlardı. Pamuk tarlaları çocuklar için oyun bahçesi olurdu.

1978 yılında yaptığımız röportajlar, zamanın Ege'de bölge gazetesi olan Demokrat İzmir Gazetesinde iki gün sırayla yayınlandığında ben daha 18’ine yeni girmiştim. Gazetede yayınlanan tam sayfa haberlerimden ne annemin, ne babamın, ne de abilerimin haberi vardı. Bu tip haber yapan gazeteciler de yoktu zaten. O dönemde de yerel muhabirler rüzgardan yana haber yapıyordu. İki yıl sonra da zaten 12 Eylül İhtilali oldu.

DOĞAN ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: DOĞAN ÇİZMECİ
Bu haber 1354 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Nihat Oral
    2 hafta önce
    Ne güzel bugün iftihar edebileceğiniz bir icraatı o genç yaşta yapabilmiş olmanız. Zaten sonrasında gösterdiğiniz performans da alanınızda haklı gurur yaşamanıza vesile olabilecek başarılarla dolu. Tebrik ve teşekkür ederiz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yitirdiklerimiz
Yitirdiklerimiz
Başevirgen: ‘Tarikatlara ve cemaatlere verecek gencimiz yok’
Başevirgen: ‘Tarikatlara ve cemaatlere verecek gencimiz yok’