Reklam
Reklam

Yediemin otoparkı motosiklet mezarlığına döndü

İlçede son 1 ayda bin 193 motosiklet kontrol edildi, 108 motosiklet trafikten men edildi. 

Reklam
Yediemin otoparkı motosiklet mezarlığına döndü
17 Ekim 2020 - 17:35 - Güncelleme: 18 Ekim 2020 - 13:17

Yediemin otoparkı motosiklet mezarlığına döndü
-    İlçede son 1 ayda bin 193 motosiklet kontrol edildi, 108 motosiklet trafikten men edildi. 
-    Sürücülerinin plakasız ve kurallara uymadan bindiği gerekçesiyle trafik ekipleri tarafından men edilerek yediemin otoparkına çektirilen motosikletler, gerekli işlemlerin yapılmayıp alınmayınca otopark, motosiklet mezarlığına döndü. 
-    Sürücülerin kurallara uymasını isteyen yetkililer, özellikle kask konusunda da duyarlı olmaya çağırdı, kaskın hayat kurtardığının iyi bilinmesi gerektiğini dile getirdi. 


MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde trafik polislerince 1 aylık süreç içinde gerçekleştirilen motosiklet denetimlerinde plakasız, sigortasız ve kurallara uymayan motosiklet sürücülerine çok miktarda para cezası uygulandı. Kontrollerde plakasız, sigortasız ve fenni muayeneleri olmayan motosikletler, trafikten men edilip yediemin otoparkına çektirildi. 
Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, motosiklet ve motorlu bisiklet denetimlerine ağırlık verdi. Ekipler, son 1 ayda bin 193 motosiklet üzerinde denetim gerçekleştirdi. Yapılan kontrollerde trafik kurallarına uymadığı tespit edilen 556 sürücüye toplamda çok miktarda para cezası kesildi. 108 motosiklet ise trafikten men edildi. Plakasız, sigortasız ve muayeneleri yapılmadığı gerekçesiyle trafikten men edilen motosikletler, yediemin otoparkına çektirildi. Sahiplerinin işlemlerini yaptırmayıp motosikletlerini çürümeye terk etmesi ise otoparkı motosiklet mezarlığına döndürdü. 
İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, motosikletlerin bağlanma sebebinin plakasızlık, ehliyetsizlik ve kurallara uymayan sürücüler olduğunu söyleyerek, vatandaşları motosikletlerine kurallara uyarak binmelerini istedi. Yetkililer, ayrıca motosiklet sürücülerini kask kullanmaları konusunda duyarlı olmaya davet ederek, kaskın olası kazalarda hayat kurtardığının altını çizdi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 23069 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum