Reklam
Reklam

Yazar Bökü'den Esnaf Kefalet Başkanı Coşkun'a 'Kaybolan Meslekler' kitabı hediyesi

Reklam
Yazar Bökü'den Esnaf Kefalet Başkanı Coşkun'a 'Kaybolan Meslekler' kitabı hediyesi
07 Nisan 2021 - 22:36
Yazar Bökü’den Esnaf Kefalet Başkanı Coşkun’a ‘Kaybolan Meslekler’ kitabı hediyesi

TURGUTLULU Sosyolog -  kitap yazarı Hayri Bökü, Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun’u makamında ziyaret ederek, Turgutlu Belediyesi Kültür Yayınları tarafından yayınlanan ‘Kaybolan Meslekler’ kitabını hediye etti.
Turgutlu’da tarım toplumundan sanayi toplumuna geçiş sürecinin sosyolojisini anlattığı kitabını imzalayarak kooperatif başkanı Coşkun’a hediye eden Bökü: “Bu kitabımızda sadece kaybolan ya da kaybolmakta olan meslekleri anlatmadım, bir dönemin yaşam biçimini, toplum yapısını da gözler önüne serdik, Turgutlu’daki esnaf ve sanatkarların temsilcisi olan Hasan Hüseyin Coşkun Bey’e de bu kitabı takdim etmekten mutluluk duyuyorum” dedi.
Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun ise, “Turgutlu için çok değerli, özel bir çalışma. Turgutlu’muzda kaybolan ve kaybolmaya yüz tutan meslekleri onların son temsilcilerini bizlere anlatan, deyim yerindeyse onları ölümsüzleştiren bu eserin yazarı Hayri Bökü’ye çok teşekkür ediyorum. Her sayfasını, yer cümlesini özenle okuyacağımız, kütüphanemizde saklayacağımız bu kitabı bizlere hediye ettiği için çok mutlu oldum. Kendisine bundan sonraki çalışmaları için başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu. Nurullah ÇANKAYA
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1098 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum