Reklam
Reklam

Yapımına 2016'da başlandı, çürümeye bırakıldı!

Turgutlu'da 4 yıl önce yapımına başlanan 11 Nolu Sevinç - İlhan Asılı Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmete gireceği gün merakla bekleniyor.

Reklam
Yapımına 2016'da başlandı, çürümeye bırakıldı!
17 Mart 2020 - 15:45 - Güncelleme: 18 Mart 2020 - 01:08

Yapımına 2016'da başlandı, çürümeye bırakıldı!

Turgutlu'da 4 yıl önce yapımına başlanan 11 Nolu Sevinç - İlhan Asılı Aile Sağlığı Merkezi'nin hizmete gireceği gün merakla bekleniyor.

TURGUTLU’da hayırsever 78 yaşındaki İlhan Filiz Asılı’nın yaptıracağı 'Turgutlu 11 Nolu Sevinç - İlhan Asılı Aile Sağlığı Merkezi" protokolü 11 Nisan 2016 tarihinde törenle imzalandı.

                  Manisa Valiliği Brifing Salonu’nda düzenlenen törene dönemin Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, dönemin Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, dönemin Manisa İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay, hayırsever İlhan Filiz Asılı katıldı.

                  Protokol Vali Bektaş, İl Sağlık Müdürü Tay ve Kaymakam Turan arasında imzalanmıştı. Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, "Yeri güzel olan ve aciliyet keşfeden 5 hekimlik aile sağlığı merkezinin yatırımı için huzurlarınıza geldik. Binamız zemin ve 2 kat olacak. Arsamız 143 metrekare üzerine. Arsa kıymetli hayırseverimiz İlhan beyin, tapu ile ilgili hiçbir pürüzümüz kalmadı. Hayırseverimiz bir yıl içerisinde anahtar teslimi yapacak. Ben kendilerine huzurunuzda teşekkür ederim." demişti.

                  Dönemin İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ziya Tay da konuşmasında “ İlhan Filiz Asılı adına kayıtlı 143 m2 yüzölçümlü taşınmaz üzerine hayırsever tarafından 5 hekimlik Aile Sağlığı Merkezi Hizmet Binası yapılacak. Bina, zemin, 1 ve 2 olmak üzere 3 (üç) katlı yapılacak ve Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılacak zemin ve 1. kat toplamı 286 m2 olacak. Hayırsever yaşamı boyunca bedelsiz olarak 2. Katta ikamet edecek ve bina bu şekilde projelendirilecek.  Bölgenin nüfus yoğunluğu göz önüne alındığında yapılacak yeni hizmet binası bölgede sunulacak sağlık hizmetlerinin kalite ve verimini anlamlı şekilde arttıracak." şeklinde konuşmuştu.

                  Daha önce kardeşi ve çocuğunun vefat ettiğini ve bekar olduğunu söyleyen Hayırsever İlhan Filiz Asılı da vefatından önce böyle bir hayır yapmayı arzuladığını belirterek, kendisine bu imkanın sunulması nedeniyle teşekkür etmişti.

                  Gel zaman git zaman, Valiler değişti, İl Sağlık Müdürü değişti, İlçe Sağlık Müdürü değişti. Neredeyse 4 yıl geçti, deyim yerindeyse hayırseverin yaptırdığı sağlık ocağı nerede ise çürüyecek. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2581 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum