Reklam
Reklam

Yağan kar ile birlikte Spil'e koşanlar önce sevindi, sonra üzüldü 

Karın tadını çıkartan ancak karanlıktan ve buzlanmadan yolda kalan ailelere Jandarmadan ve Büyükşehir ekipleri yetişti 

Reklam
Yağan kar ile birlikte Spil'e koşanlar önce sevindi, sonra üzüldü 
17 Ocak 2021 - 15:48 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 16:05
Yağan kar ile birlikte Spil’e koşanlar önce sevindi, sonra üzüldü 
Karın tadını çıkartan ancak karanlıktan ve buzlanmadan yolda kalan ailelere Jandarmadan ve Büyükşehir ekipleri yetişti 
YIL başında kar sürprizinden mahrum kalan müdavimler karın yağacağı haberleri ile birlikte Spil’e akın etti ancak çıktıkları zirvede araçları ile buzlanmadan dolayı geri dönüşü yapamayınca mahsur kaldı. 

Karın Spil’e düşeceğini duyan İzmir ve Manisalı doğa severler 1517 metre zirvede bulunan Milli Parklar bölgesindeki Orman köşklerinde bulunan 25 dağ evinden yer ayırttı. Yağan karın keyfini kaldıkları hafta sonu süresince doya doya çıkartan doğa severlere katılmak isteyen yakınları araçları ile Spil’in yolunu tuttular. Yakınları ile Spil Milli Parklar Bölgesinde gün boyunca eğlenen Manisa ve İzmirliler geri dönüştü sorun yaşadı. Manisa Jandarma Alay Komutanlığı birimlerinden yardım talebinde bulundular.

Jandarma birimleri de Büyükşehir Belediyesi ekiplerini haberdar ederek Spil’de araçları ile mahsur kalan iki aileyi bulundukları yerden kurtarmayı başardı. İzmir’e gidecek aileler Kemalpaşa üzerinden Manisa’ya dönecek olanlar da geldikleri güzergahtan güvenli şekilde indirildi. 

Spil’deki Orman Köşklerinden yer ayırtan 25 ailede evlerindeki şömineler başında karın tadını çıkartmaya devam etti. Spil’in sembolü haline gelen Yılkı atları ve onları barındıran doğadaki manzaralar, kartpostallık görüntüleri aratmadı. Ahmet ÜNSAL


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 7362 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum