Reklam
Bugün

Motosiklet ile Türkiye Turu-Volta RM5 Motosiklet ile 2500 km yol yaptı! (PART 1)

20 Mayıs 2021 - 20:23
 
Turgutlulu gazeteci ilker Uyar, motosiklet ile Türkiye turunda 3 bin kilometreyi  geride bıraktı. Yerli ve milli marka olan Volta Motor tarafından üretilen 170 cc RM5 modeli ile çıktığı Türkiye turunda Uyar, 16 ili geride bıraktı.

Türkiye turunun 1. Etabında, yaklaşık 30 şehir gezecek olan Uyar, son olarak ise Akdeniz sahil kesiminden, Ege’ye ulaşarak, Türkiye Turunun 1. Etabını tamamlamaya gayret edecek.

Düzce, Kocaeli, Yalova, Bursa, Balıkesir, İzmir, Manisa, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Kırıkkale, Kırşehir, Sivas, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Bingöl ve Muş illerini ardından bıraktı. 3 bin kilometre yol kat eden Uyar, Van'da bulunan Kapıköy sınır kapısında dönüş yaparak Akdeniz'e inecek ve rotasını Ege bölgesine çevirecek.

Yolculuğuna sponsor olan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın'a, Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'a, TUKSAD Başkanı Doktor Gökhan Görçiz ve DIGITAB'a teşekkür eden Uyar, Turgutlu'nun tanıtımına da katkı sağladığını ifade etti.

İlker Uyar bu gezi deneyimlerini @ilkeruyar1410 – @moto_biographi (instagram hesapları ve İlker Uyar (YouTube Kanalında) an be an paylaşıyor.

Haber Merkezi