Reklam
  • Reklam
Reklam

CHP'li Özgür Özel ve Nurlu yangın bölgelerinde

CHP’li Özgür Özel ve Nurlu yangın bölgelerinde

Özel  arkadaşlarımızla ,orman yangınları ile ilgili araştırma komisyonu kurulmasını talep edeceğiz

 

CHP Grup Başkanvekili ve CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, İzmir’in Bayındır’ın İlçesi’nde başlayıp Turgutlu’nın sınırlarına giren orman yangının kontrol altına alınmasının ardından yangın bölgeleri Karaköy ve Kabaçınar  ,Hacıisalar Kuşlar mahallerini ziyaret etti.

            CHP’li Özgür Özel’e ziyarette CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, Turgutlu İlçe Başkanı Erk Kayabaş ve partililer eşlik etti. Karaköy Muhtarı İlhan Sülün, Kabaçınar Muhtarı Üzeyir Ergül, Kuşlar Mahallesi Muhtarı Mehmet Yaşar, Hacıisalar Muhtarı Ali Acar ve köylüler tarafından karşılanan Özgür Özel, sorunları dinledi.

            Özel’e sorunları aktaran Karaköy Mahallesi Muhtarı İlhan Sülün, yolların genişletilmesi gerektiğini kaydetti. Sülün, ayrıca orman işletmelerinin daha fazla dozerle desteklenmesi ve yangın söndürme ekibinde köylülerden de olması gerektiğini dile getirdi.

Özel, yangın bölgesinde yaptıkları  incelemelerin  ardından yaptığı açıklamalardan bazı satır başları şu şekilde:

Burada yapılacak iki husus var ;Birincisi yaralar nasıl sarılacak ? Çünkü ormanlarımızı kaybettik , hem de vatandaşlarımızın ormana yangın olan yerlerdeki meyvelik alanları yandı .O konuda mağduriyetlerin giderilmesi gerekiyor. Burada Devletin  şefkat elini uzatması gerekiyor. Ondan sonra buralarda yeniden ağaçlandırılmanın yapılması gerekiyor. Buradaki vatandaşlarımızın, muhtarlarımızın ortak taleplerini  önümüzdeki hafta milletvekili arkadaşım Mazlum Nurlu ile birlikte meclis gündeminize taşıyacağız. Gerek yapılan ve yapılacaklar ilgili soru önergelerimizle gerekse ileriye dönük talepleri ileriyi dönük  kanun boşluk varsa kanun tekliflerimizle bunu meclis gündemine getireceğiz, “

 Bir beklentimiz  olan ama bir türlü karşılık bulmayan bu konuyu  Manisa milletvekilleri olarak meclis açıldıktan sonra 1 Ekim tarihinden itibaren bir araştırma komisyonu kurularak  ,  orman yangınların sebepleri, mücadeleri ,orman köylülerinin sorunları ve bu mücadeleye yapacakları katkılar konusunda talep edeceğiz. Komisyon kurulursa konun bütün uzmanları ve köylülerin temsilcileri beraber bu sorunlara çare bulacağız.   “dedi

İşin ihmal boyutu ,sabotaj boyutu varsa bunların da adli yönden çok hızlı kovuşturulması  ve bu konuda en ağır cezaların verilmesi gerekiyor.”

Doğan ÇİZMECİ/TURGUTLU


Bu video 4197 defa izlenmiştir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir