Reklam

Vekil Ahmet Orhan'dan, Başkan Akın'a tepki

MHP Manisa Eski Milletvekili Ahmet Orhan’dan gazete büromuza destek ziyareti

Reklam
19 Ekim 2019 - 17:41 - Güncelleme: 04 Kasım 2019 - 11:09

Vekil Ahmet Orhan’dan, Başkan Akın’a tepki

MHP Manisa Eski Milletvekili Ahmet Orhan’dan gazete büromuza destek ziyareti

MHP 23.dönem Manisa Milletvekili Ahmet Orhan, ‘Başkan Akın’dan tepki çeken atama’ başlıklı haberi sonrası, CHP’li Turgutlu Belediyesi ve CHP Turgutlu İlçe Teşkilatı’nın Yankı ve Turgutlu Postası gazetelerine ambargo koymasıyla ilgili, “Tarihi yarım asrı aşan Turgutlu’nun en köklü basın organları olan Yankı ve Turgutlu Postası gazetelerinin kamuoyumuzu birinci dereceden bir olaya sayfalarında yer vermesi, basının kendisinden beklenenlerin yerine getirilmesinden başka bir şey değildir.” dedi.

                  Yaşanan gelişmeleri üzüntüyle karşıladığı söyleyen MHP Manisa eski Milletvekili Ahmet Orhan, Yankı ve Turgutlu Postası gazetelerinin yayınlandığı şirketimizin bürosunu ziyaret etti. İmtiyaz sahibi Doğan Çizmeci ile görüşen Orhan, Yankı ve Turgutlu Postası Gazetelerinin aboneliklerinin iptal edilmiş olması son derece yadırganması gereken bir durum olduğunu kaydetti.

                  Orhan yaptığı açıklamada: “Geçtiğimiz günlerde Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın kendisine tanınan Özel Kalem Müdürü’nü doğrudan memuriyete alarak atama yetkisini kullandı. Özel Kalem Müdürü olarak tercih ettiği kişi yerel seçimde aynı zamanda düğün salonu işletmeciliğinde ortağı olan belediye meclis aday listesinde kontenjan adayı olarak 2. sırada yer alan Ali Nasuhoğluydu. Sayın Çetin Akın’ın yerel seçimlerden yaklaşık 6 ay sonra böyle bir tercih yapması bazı çevrelerde tepkiyle karşılandı. İster tepkiyle isterse de memnuniyetle karşılanmış olsun sayın Ali Nasuhoğlunun Turgutlu Belediyesinde Özel Kalem Müdürü olarak görevlendirilmesi kamuoyunu ilgilendiren bir gelişmedir. Dolaysıyla da haber değeri vardır. Bu atama haberinin kamuoyunda yarattığı etki de en az atamanın kendisi kadar önemli haberdir.

Tarihi yarım asrı aşan Turgutlu’nun en köklü basın organları olan Yankı ve Turgutlu Postası gazetelerinin kamuoyumuzu birinci dereceden bir olaya sayfalarında yer vermesi basının kendisinden beklenenlerin yerine getirilmesinden başka bir şey değildir. Doğan bey sosyal demokrat bir görüşe sahip olmasına rağmen, CHP’li belediye başkanının bu şekilde davranması son derece dikkat çekicidir. Özellikle görevini yapan basın karşısında böyle bir tepki göstermiş olmasını kınıyorum

Ortada duran Sayın Nasuhoğlu’nun ataması doğru mudur?

Doğru…

Sayın Akın ile siyasi birliktelik doğru mudur?

Doğru…

Başkan Akın ile yeni Özel Kalem iş ortağı mıdır?

Doğru…

Netice olarak tüm bu doğrulardan rahatsız olunup abonelik iptal edildiği görülmektedir. Maalesef sayıları bir elin parmağını bile bulmayan Turgutlu’muzun yazılı basın organlarından ikisinin, Yankı ve Turgutlu Postası Gazetelerinin aboneliklerinin iptal edilmiş olması son derece yadırganması gereken bir durumdur. Ne yazık ki ülkemizde demokrasiye çoğu kez en çok zarar verenler de muhalefette oldukları dönemlerde özgürlükçü olanların iktidar olduklarında aynı tutumu sürdürememeleridir. Sayın Akın’a hoşuna gitmese bile verdiği haberler sonrası basına tahammül göstermesini tavsiye ediyorum. Basın halkın gözü kulağıdır. Basın modern özgürlükçü demokrasinin olmazsa olmazıdır. Basın halkın ve hakkın savunucusudur. Başka bir deyişle kuvvetler ayrılığı ilkesinin adı konmamış 4.südür. Son söz; Haber Kutsal Yorum Hürdür!” ifadelerini kullandı.

Nurullah ÇANKAYA - Ayşe KALAY

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3224 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum