Reklam

Üzümlü lokum ağızları tatlandıracak

Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından hazırlatılan üzümlü lokum satışa sunuldu.

Reklam
Üzümlü lokum ağızları tatlandıracak
16 Temmuz 2015 - 15:39

Sarıgöl'ün üzümlü lokumu ağızları tatlandıracak

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından hazırlatılan üzümlü lokum satışa sunuldu.

 S.S. Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin yaş ve kuru üzümü tanıtma programı kapsamında Ramazan Bayramı öncesi, hazırlattığı bin 500 paket üzümlü lokum piyasaya sunuldu. Kooperatif Başkanı Yusuf Tüfekçi, yeni kurulan kooperatifin ilçenin dünyaca ünlü Sultaniye üzümünün yaş ve kuru olarak daha etkin şekilde değerlendirilmesini sağlamayı amaçladığını söyleyerek "Yaş üzümlerde her yıl yaşanan karşılıksız çek olayının önüne geçmek istiyoruz. Çiftçilerimiz, kooperatif aracılığı ile üzüm sattığında bu durum önlenecek. Üzüm üreticilerimiz artık birlik olmak zorunda" dedi.

 "ÜZÜMLÜ ÜRÜNLERLE MARKA OLACAĞIZ"

 Üzümün bol olduğu Sarıgöl'de üzüm mamullerinin üretilmediğini belirten Başkan Tüfekçi, yılda ortalama 300 bin ton rekolte elde edilen ilçede yüzde 65'inin yaş, yüzde 35'inin ise şaraplık olarak değerlendirildiğini vurguladı. Bin 500 paket üzümlü lokum yaptırdıklarını kaydeden Tüfekçi, "Ramazan Bayramı öncesi hazırladığımız lokumları 5TL'den satışa sunduk. Önümüzdeki günlerde de üzüm kolonyası projemizi hayata geçireceğiz. Üzüm şırası, pekmezi, günbalı, üzüm reçeli, üzüm sirkesi, üzüm (Koruk) ekşisi gibi mamülleri zaman içerisinde hayata geçirmeyi amaçladık. Üzümden olabilecek yeniliklere her zaman açığız. Yaş ve kuru üzümlerden üretilen mamullerle marka olacağız" diye konuştu.(DHA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3261 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum