Reklam

Üzüm üreticilerine iyi tarım uygulaması sertifikası

Reklam
Üzüm üreticilerine iyi tarım uygulaması sertifikası
09 Aralık 2015 - 18:26

Üzüm üreticilerine iyi tarım uygulaması sertifikası

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde 'İyi Tarım Uygulaması' kapsamında istenen uygulamaları bağlarında yapan üzüm üreticilerine sertifika verildi.

 Sarıgöl Ziraat Odası 2014 yılında 28, 2015 yılında 16 üzüm üreticisine 'iyi tarım uygulaması' kapsamında sertifika verdi. Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, müracaat eden üzüm üreticileri için mart ayında uygulamalara başladıklarını söyleyerek üzüm hasadı sonuna kadar teknik ekiplerin bağlarda yapılması istenen uygulamaları üreticilere anlattıklarını kaydetti. Sarıgöl'deki üzüm bağlarında oldukça iyi sonuçlar aldıklarını anlatan Ülgen, "Her yıl bağcılarımızın sertifika almaları için çalışmalar yapılacak. Güvenli gıda tüketiminin önemi arttı. Üreten ve tüketenler gıda maddelerinde sağlık ve güven ortamı arıyor. Sarıgöllü üzüm üreticileri olarak İl ve İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri, özel sektör ile bağlarda iyi tarım uygulamalarına devam ediyoruz. Sertifika alabilmek için iyi tarım uygulaması maddelerini uygulamak yeterli olacak. Sertifikaya sahip olanlar dekarda 50 TL hibe alabiliyor. Ayrıca tarımsal kredilerde de yüzde 50'ye varan hibe desteği sağlanıyor" dedi.(DHA)

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum