Reklam

Üzüm üreticilerinden 'Rusya' kutlaması

Erkenci üzümlerin kesimlerine başlayan üreticiler, Rusya ile Türkiye arasında ilişkilerdeki yumuşamayı davul zurna çalarak kutladı.

Reklam
Üzüm üreticilerinden 'Rusya' kutlaması
02 Temmuz 2016 - 20:56

Üzüm üreticilerinden 'Rusya' kutlaması

 MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'nde erkenci üzümlerin kesimlerine başlayan üreticiler, Rusya ile Türkiye arasında ilişkilerdeki yumuşamayı davul zurna çalarak kutladı.

Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen ve üzüm üreticileri Rusya ile yaşanan gerginliğin sona ermesini davul zurna eşliğinde kutladı. Rusya'nın çok önemli bir üzüm pazarı olduğunu hatırlatan Ülgen, "Geçen yıl üzüm sezonunda Rusya'nın ambargo kararı üzüm üreticilerini sıkıntıya sokmuştu. Bu yıl da sezon öncesi karamsarlık vardı. Rusya ile anlaşma sağlanması bizleri mutlu etti. Trakya İlkeren üzümlerimizin kesimlerine başladık. Ambargo ile ilgili olumlu adımlar atılmaya başlandı. Umarız bu yıl zararı telafi edeceğiz" dedi. 

Üzüm üreticileri, üzüm bağında davul zurna eşliğinde birlikte halay çekti. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4595 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum