Reklam
Reklam
Reklam

Üzüm bağları yeniden filizlendi

Reklam
Üzüm bağları yeniden filizlendi
19 Kasım 2015 - 13:30 - Güncelleme: 20 Kasım 2015 - 03:15

Sarıgöl'de üzüm bağları yeniden filizlendi

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki ovada bir yandan üzüm kesimi yapılırken, bir yandan budanan bağın yeniden filizlenmesi üreticileri üzdü. 

 Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle üzüm bağlarının erken budandığını belirten Sarıgöl Ziraat Odası Başkanı Ali İhsan Ülgen, erkenden üzüm bağlarının budanmasının tehlikeli olduğunu söyleyerek "Kasım ayının sonlarına yaklaştığımız şu günlerde bile koruma altında olan üzüm bağlarımızda dalından taze üzüm kesimleri devam ediyor. Erken budama bizce zararlıdır. Bağlar, mutlaka kış soğuklarını görmeli, gövdesinden sular çekilmelidir. Erken budama yapılan bağların gövdelerindeki sular çekilmiyor, bir de havalar sıcak gidince bağlar da uyanma başlıyor. Üzüm bağları Ocak sonundan, Mart sonuna kadar budanabilir" dedi.

Havaların mevsim normallerinin üzerinde gitmesi nedeniyle filizlerin bağların önümüzdeki yıl üzüm vermeyeceği belirtildi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4165 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum