Reklam

Urganlı Besime Işıldak İlkokulu'na kalite etiketi ödülü

Urganlı Besime Işıldak İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri katıldıkları eTwinning projesi sonucunda kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Reklam
Urganlı Besime Işıldak İlkokulu'na kalite etiketi ödülü
08 Ekim 2019 - 14:12 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 20:42

Urganlı Besime Işıldak İlkokulu’na kalite etiketi ödülü

TURGUTLU İlçesi Urganlı Besime Işıldak İlkokulu 4/A sınıfı öğrencileri katıldıkları eTwinning projesi sonucunda kalite etiketi ile ödüllendirildi.

Kendi kültüründen uzaklaşan, toplumda mecazi anlamda sık kullanılan kelime gruplarını anlamayan öğrenciler, zaman içerisinde deyimleri ve atasözleri, eğlenerek, görselleştirerek, drama yaptırarak ve kendi öykülerini oluşturarak; kalıcı bir şekilde öğretmeyi amaçlayan projeleriyle dikkati çektiler.

Geçtiğimiz eğitim öğretim yılında yazdıkları hikayeler ve yaptıkları resimler, 34 ortak okulun katılımıyla kitap olarak basıldı. Katıldıkları bu projeden eTwinning kalite etiketiyle ödüllendirilen öğrenciler, yeni eğitim öğretim yılında öğretmenleri Mürüde Dağaşan ile Azerbaycan ve Türkiye ortaklı Gökkuşağının Yedi Rengi Kültürel Mirasımız isimli eTwinning projesine başladılar.

Yeni projelerinde kültürel mirasa ait öğeleri tanıyan, tarih bilinci gelişmiş, sahip olduğu değerlerin farkında olan bireyler olmak üzere çalışmayı hedefliyorlar.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2308 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum