Reklam
Reklam
Reklam

Üreticiden halka

Reklam
Üreticiden halka
13 Kasım 2015 - 16:51

Üreticiden halka

MANİSA'nın Sarıgöl İlçesi'ndeki S.S. Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin Başkanı Yusuf Tüfekçi, sergi açarak kooperatif ürünlerinin satışına başladı.

 Sarıgöl Belediyesi önünde tezgah kuran S.S. Sarıgöl Merkez ve Mahalleleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi'nin Başkanı Yusuf Tüfekçi, beyaz ve kırmızı üzüm suyu, kuru üzüm, pekmez ve üzümlü lokum satışlarına başladı. Kooperatif olarak üzüm ve mamullerini üreteceklerini belirten Başkan Tüfekçi "Beyaz ve kırmızı üzüm suyu, pekmez, sirke, kuru üzüm ve yaş üzüm satışları yapacağız. Şu an deneme amaçlı olarak Manisa Bağcılık Enstitüsü'ne beyaz ve kırmızı üzüm suyu yaptırarak halkımıza sunmaya başladık. Sarıgöl sadece üzüm yetiştiren değil,mamullerini de yapan bir ilçe olacak" dedi. 

 Tüfekçi, yarım kilo kuru üzümü 5 TL, beyaz Sultaniye üzüm suyunun kilosunun 10 TL, 600 gram pekmezin 15 TL, lokumlu üzüm paketinin ise 5TL'den satıldığını söyledi. dha

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4065 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum