Üniversiteli öğrencilere "Bağımlılıkla Mücadele" eğitimi

Reklam
Üniversiteli öğrencilere "Bağımlılıkla Mücadele" eğitimi
19 Ekim 2019 - 13:29 - Güncelleme: 19 Ekim 2019 - 19:50

Üniversiteli öğrencilere "Bağımlılıkla Mücadele" eğitimi

Eğitim programında öğrencilere bağımlılık konusu anlatılarak bağımlılığa karşı herkesin sorumlu olduğu vurgusu yapıldı.

TURGUTLU İlçe Sağlık Müdürlüğü etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Kurum Psikologlarından Büşra Akkaya tarafından KYK Sedat Özcan Erkek Öğrenci Yurdunda "Bağımlılıkla Mücadele" eğitimi verildi. 

Bağımlılığa karşı gençleri bilinçlendirmek ve farkındalık yaratmak amacı ile Turgutlu İlçe Sağlık Müdürlüğünde görev yapan Psikolog Büşra Akkaya, KYK  Sedat Özcan Erkek Öğrenci Yurdunda öğrencilere bağımlılıkla mücadele kapsamında, bağımlılığı önleyici tedbirler ve bilinçlendirme eğitimi verildi. Akkaya, uyuşturucu ve madde bağımlılığı konusunun ülkede önemli bir problem olmaya başladığını, o nedenle herkesin madde bağımlılığı konusunda sorumluluk üstlenmesi gerektiğini belirtti. 

Akkaya; "Çeşitli risk faktörlerinin etkisiyle madde bağımlılığına başlandıktan sonra önce kişinin yok oluşu sonra da toplumsal yok oluş kaçınılmaz bir tehlike olarak karşımızda duruyor. Bu mücadelenin de en önemli ayakları farkındalık ve korunmadır. Farkındalık ve korunma sürecinin de gerçekleşebilmesinde olmazsa olmaz eğitimdir. İşte eğitim aşamasında bu amaçla hem kendimizi korumak, hem farkındalık oluşturma, hem de çevremize bu zinciri bu dalgayı yayabilme amacıyla bir aradayız" dedi. 

Etkinliklerin devam edeceği öğrenilirken, öğrenciler Psikolog Büşra Akkaya'ya eğitim için teşekkür etti. 

Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1095 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum