Reklam

Uğur Mumcu ve Demokrasi şehitleri anıldı

Törende Turgutlu ADD Şube Başkanı, Ali Tezcan katılımın az olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

Reklam
Uğur Mumcu ve Demokrasi şehitleri anıldı
26 Ocak 2015 - 10:05 - Güncelleme: 26 Ocak 2015 - 11:16

Uğur Mumcu ve Demokrasi şehitleri anıldı

Törende Turgutlu ADD Şube Başkanı, Ali Tezcan katılımın az olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirdi

            Gazeteci Uğur Mumcu’nun ölümünün 22. yıl dönümü olan 24 Ocak’ta  Atatürkçü Düşünce Derneği Turgutlu Şubesi ile Cumhuriyet Kadınları Derneğinin ortaklaşa düzenlediği, Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitleri Anma Gecesi, cumartesi akşamı Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleşti.

            ADD Turgutlu Şube Başkanı Ali Tezcan geceye katılımın az olmasından dolayı duyduğu üzüntüyü de dile getirdi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhuriyet Kadınları Turgutlu Şube Başkanı Zehra Tetik ‘Vurulduk Ey Halkım, Unutma Bizi’ isimli şiirler konukları selamladı.

            Daha sonra söz alan ADD Turgutlu Şube Başkanı Ali Tezcan “bugün burada Demokrasi Şehitlerimizi anıyoruz. Uğur Mumcu, Abdi İpekçi, Ahmet Taner Kışlalı, Bahriye Üçok gibi kendini demokrasiye adayan aydınlarımızı anmak için burada toplandık. Ben protokol üyelerimize ve bir çok kişiye davetiye göndermeme rağmen gelenler belli. Milletvekilimiz, Belediye Başkanımız bile bu geceye teşrif etmemesi bizleri üzdü. Gelen konuklarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

            Ardından geceye konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Engin Aybars günün anlamıyla ilgili konuşma yaparak, Uğur Mumcu ve Demokrasi Şehitlerine olan saygısını dile getirdi.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2329 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum