Reklam
Reklam

 TUTSO Meclisi Toplandı

TURGUTLU Ticaret ve Sanayi Odası'nın şubat ayı olağan meclis toplantısı 24 Şubat Pazartesi günü saat 19.00'da yapıldı.

Reklam
Reklam
24 Şubat 2020 - 19:13 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 09:11

TUTSO Meclisi Toplandı

 

TURGUTLU Ticaret ve Sanayi Odası'nın şubat ayı olağan meclis toplantısı 24 Şubat Pazartesi günü saat 19.00'da yapıldı. TUTSO Meclis Toplantı Salonu'nda yapılan 2020 Şubat ayı meclis toplantısında yoklama ve açılıştan sonra meclis başkan vekili Cem Deligöz bir konuşma yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından gündemde yer alan, 2020 yılı ocak ayı meclis tutanağının okunarak onaylanması, 2020 yılı ocak ayı mizan cetvelinin tasdiki okunarak oylandı.

                  Yönetim kurulu izahatları bölümünde Başkan Faruk Aydın yaptığı konuşmada: "Son günlerde ülkemizde yaşanan bir seri deprem dolayısı ile can ve mal kayıplarımız olmakta. Son olarak İran'ın batısındaki Kotur ilçesinde 5,9 büyüklüğünde meydana gelen deprem maalesef ki Van ilimizde can kayıplarına neden oldu. Vefat eden yurttaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Manisa ilimizde de sürekli bir deprem faaliyeti mevcut. Allah hepimizi beterinden korusun.

                  Yine Çin’de ilk defa ortaya çıkan ve yayılan Korona virüsü hem sağlık hem ticaret anlamında bizleri tedirgin etmeye devam ediyor. Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı bilgiye göre henüz ülkemizde görülmeyen bu hastalıkla ilgili devletimiz tüm tedbirleri hızla alıyor, umarız bu hastalıkla ilgili ülkemizde bir can kaybı yaşamayız. Bu haftayı her yıl geleneksel olarak vergi haftası olarak kutluyoruz. Bu kez 30.kez kutladığımız hafta dolayısı ile bugün vergi dairesi müdür ve yardımcılarımız odamızı ziyarette bulundular, kendileri ile müzakere imkanı bulduk. İş dünyası olarak vergilendirilmiş kazancın kutsal kazanç olduğuna inanıyor, ülkemizin kalkınması ve büyümesi için vergi ödemelerini bir vatandaşlık görevi olarak görüyor ve en önemli paydaş kuruluşumuz olan vergi dairemizin vergi haftasını buradan bir kez daha kutluyorum.

                  Bugün aramızda Elzem Akademi Müdürü Teyfik Bıyıklı aramızda. Daha öncede bizlere eğitim sunumları oldu, meclis üyelerimize kısa bir iletişim eğitimi sunacaklar. Kendileri aynı zaman da bugün üyelerimize problem çözme teknikleri konusunda bir eğitim verdiler. Kendilerinize hoş geldiniz dileklerimi iletiyorum. Üyelerimizden gelen talep ve istekler doğrultusunda üye eğitimlerine devam etmeyi arzuluyoruz. Manisa İl ve İlçeleri ekonomik istişare toplantısında TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nu  Manisa’da misafir ettik. Bölgemizin ve üyelerimizin sorunlarını kendilerine raporladık. Aynı zamanda geçen hafta içerisinde kendileri ile bizzat temas imkanı buldum ve ilçemizin üyelerimizin sorunlarını iletme imkanı buldum." dedi.

                  Ardından Elzem Akademi Müdürü Tevfik Bıyıklı tarafından üyelere iletişim eğitimi verildi. Toplantı dilek ve temenniler bölümünün ardından sona erdi. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 950 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum