Reklam
Reklam

TUTSO Başkanı Aydın: 'Yıldırancanlar Turgutlu'nun gurur kaynağıdır, topluma örnek insanlardır'

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ağustos ayı olağan meclis toplantısı bu akşam Cem Deligöz başkanlığında yapıldı.

Reklam
26 Ağustos 2019 - 22:29 - Güncelleme: 29 Ağustos 2019 - 13:41

TUTSO Başkanı Aydın: 'Yıldırancanlar Turgutlu'nun gurur kaynağıdır, topluma örnek insanlardır'

Kısa adı TUTSO olan Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası ağustos ayı olağan meclis toplantısı bu akşam Cem Deligöz başkanlığında yapıldı. Gündemdeki meclis tutanağı ve mizan cetveli tasdiki yapılan oylamada oy birliği ile kabul edildi.

DIŞ TİCARET TEMAS BÜROSU

Turgutlu’ya değerli hizmetleri olan ve TUTSO ile uyum içerisinde çalışan Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan'ı, verilen veda yemeğinde plaket takdim ederek uğurladıklarını belirten TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: "Turgutlu’da ihracatçı sayımızın artması ve ihracat yapan üyelerimize destek olmak amacı ile Zafer Kalkınma Ajansı teknik desteği kapsamında sunduğumuz projemiz kabul edilmiştir. Proje kapsamında ilçemizde dış ticaret istihbarat eğitimleri düzenleyeceğiz. Özellikle ihracat yapan üyelerimizin eğitimlere katılımlarının fayda sağlayacağı ümidindeyiz. Eğitimlerimiz 2 tam gün olmak üzere 26-27 Eylül tarihlerinde odamızda gerçekleşecektir.” dedi.

40 ülkeye yıllık ortalama 1 milyon dolarlık araç içi elektrikli hava perdesi ihracatı

Aydın, Manisa'da soğuk zincirle et ve süt ürünleri taşımacılığında yaşadıkları soğuk zincirin kırılması sorununu çözmek üzere yaptıkları "hava perdesi" sayesinde 40 ülkeye ihracat yapar hale gelen Yıldırancanlar Limited Şirket yöneticileri Cem ve Fatih Yıldırancan’ı kutlayarak başarılarından dolayı plaket ile ödüllendirdi.

Aydın: "Turgutlu Fatih Sanayi Sitesi'nde bir atölyede seri üretime başlayan Yıldırancan kardeşler, yaptıkları hava perdesinin sektörden yoğun talep görmesi üzerine bu alana ağırlık vermeye başlamış. Yurt dışı siparişlerine yanıt verebilmek için İngilizce öğrenen kardeşlerin ihracatı da kısa sürede katlandı. 40 ülkeye yıllık ortalama 1 milyon dolarlık araç içi elektrikli hava perdesi ihracatı gerçekleştiren kardeşler, sağlık ve savunma sektörlerine de üretim yapmaya başlamışlar. Daha önce dünyada araç içi elektrikli hava perdesini yapan başka bir firma bulunmadı, geliştirdikleri ürünle diğer ülkelere de ilham kaynağı olmuşlardır. Bu başarılı çalışmaları yerel ve ulusal basınımızda da karşılık görmüş ve ilçemizin tanıtımına olumlu katkı sağlamıştır” dedi. 

'Başarmak için geç kalmış değiliz'

Cem Yıldırancan ise: "Bizleri burada konuk ettiğiniz için öncelikle teşekkür ediyoruz. Başarmak için geç kalmış değiliz. Ben 32 yaşında İngilizce öğrenmeye başladım. Başarmak için çok çalışmalıyız. Hepinize teşekkürler ediyoruz." dedi.

Dilek ve temennilerde söz alan yönetim kurulu üyesi Fatih Akkaynak, "Böyle başarılı, girişimci sanayici kardeşlerimizi sırasıyla mecliste konuk etmeyi öneriyorum. Ayrıca başarılarından dolayı Yıldırancanlar'ı tebrik ederiz." diye konuştu. Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 4546 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum