Reklam
Reklam
Reklam

TUTSO Başkanı Aydın: "Turgutlu halkı rezil yönetilmeyi istemez" (VİDEO)

Reklam
29 Ocak 2019 - 13:23 - Güncelleme: 29 Ocak 2019 - 13:58

Aydın: ‘Turgutlu halkı rezil yönetilmeyi istemez’

TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: “Belediye başkan adaylarını ve  ekiplerini hepsini gözden geçirmek lazım.”

TURGUTLU Ticaret ve Sanayi Odası ocak ayı meclis toplantısı pazartesi akşamı Meclis Başkanı Yavuz Semizler başkanlığında toplandı. Gündemdeki 2018 yılı aralık ayı meclis tutanağı, 2018 yılı aralık ayı mizan cetveli, 2018 yılı kesin mizanı, bilanço ve gelir gider cetvellerinin tasdiki ile yönetim kurulunun ibrası oylanarak onandı. Meclis Başkanı Yavuz Semizler, ilçe yazarlarından Necdet Aracı’nın kaleme aldığı ‘Karıncanın kardeşi var” isimli kitabını meclise tanıtarak isteyenlere hediye edeceğini söyledi.

Yönetim kurulu izahatları bölümünde söz alan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın: “Önümüzdeki günlerde meclis toplantımızda tüm belediye başkan adayları misafir ederek ilçe adına proje ve çözümleri tartışacağımız toplantılar yapmayı arzuluyoruz. Yani burada seçilecek olan belediye başkan adaylarını ve ekiplerini, hepsini gözden geçirmek lazım. Burada siyasiyi bir kenara bırakmak lazım. Turgutlu için hangisi faydalıysa onu seçmek lazım. Turgutlu halkı rezil yönetilmeyi istemez.” dedi.

Aydın, mevcut meclisle uyum içinde çalıştıklarını belirterek, “Eskiden burada sizlerle böyle bir meclis, böyle bir yönetim kurulu, böyle bir çalışma ortamı Turgutlu’da hiç görülmedi. Geçmişte yönetimde mecliste hep kavga ile yürüdü buralar. Ama bugün bakıyoruz ki burada, hep birlikte birimiz hepimiz, hepimiz birimiz mantığı ile hareket ediyoruz. Ben değil biz varız mantığı ile hareket ediyoruz. Onun için gerçekten sizlere çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Belediye meclis üyeliklerinin, muhtarlık işlerinin çok önemli olduğunu vurgulayan Aydın: “Önümüzdeki günlerde meclis toplantımızda belediye başkan adaylarını misafir edeceğiz. İlçe adına sorun ve çözümlerin görüşüleceği toplantılar yapmayı planlıyoruz. Biliyorsunuz son dönemlerde meclis üyelikleri de çok önemli. Taşın altına elini koymak çok önemli. ‘O bahane bu bahane’ dediğinde Turgutlu’da bir kötü yönetim gözümüzün önüne geldiğinde onları da eleştirme şansımızın olmaması lazım. Belediye başkan adaylarını ve ekiplerini, hepsini gözden geçirmek lazım. Burada siyasiyi bir kenara bırakmak lazım. Turgutlu için hangisi faydalıysa onu seçmek lazım. Turgutlu halkı rezil yönetilmeyi istemez.” dedi.

 “Bizler sorumluluk taşıyan insanlarız, hepiniz iş verenlersiniz.” diyen Aydın konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Ben defalarca söyledim. Sizler Turgutlu’da bir değersiniz, hepiniz burada seçilmiş gelmiş insanlarsınız. Bir de iş dünyasından seçilen insanlarsınız. Onun için Turgutlu hepimiz için çok önemli. Onun için ekip çok önemli. Yani burada seçilecek olan belediye başkan adaylarını ve ekiplerini, hepsini gözden geçirmek lazım. Onun için herkes taşın altına elini soksun derim ben. Ben yönetim kurulu başkanı olarak her zaman sizlerle beraberim. Sizden gördüğüm destek doğrultusunda eğer bugün Turgutlu’da ticaret odası başarılıysa sizlerle ne kadar övünsem azdır.  Bir slogan vardır, birlikten kuvvet doğar diye. İnşallah biz de sanayi ve ticaret odası olarak birlikten kuvvet doğar yazısını yazdıracağız.” Doğan ÇİZMECİ

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5555 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Serap tan
    1 yıl önce
    Direk söyleseydin başkan hangi partiye oy verin diye... Bu konularla ilgileneceğinize önünüzdeki konulara bakın bence....