Reklam
Reklam

Türkmen Su Uçtu Şelalesi Turgedak gençlerini büyüledi

Turgutlu Gençleri Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Manisa Türkmen Köyü Su Uçtu Şelalesinde, doğanın derinliklerinde keyifli anlar yaşadılar.

Reklam
Reklam
Türkmen Su Uçtu Şelalesi Turgedak gençlerini büyüledi
18 Şubat 2020 - 11:05

Türkmen Su Uçtu Şelalesi Turgedak gençlerini büyüledi

 

TURGUTLU Gençleri Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, Manisa Türkmen Köyü Su Uçtu Şelalesinde, doğanın derinliklerinde keyifli anlar yaşadılar. Turgutlu Şehit Tolga Artuğ Gençlik Merkezi ve Turgedak gençleri, doğanın yeşilinde, bahar havası 10 km yürüyüş gerçekleştirip doğanın derinliklerinde kendilerine hatıralar biriktirdiler.

            Turgedak'tan yapılan açıklamada: "Güzel geçen tatil sonrası, güzel bir parkur ile başlamak istedik ve Manisa Türkmen Köyü Su Uçtu Şelalesine enerjik, heyecanlı, meraklı ve doğa sevgisi ile dolu gençlerle gittik.

            Doğanın yeşilinde, bahar havasında 10 km yürüyüş yapılarak 35-40 metreden kar suları ve yağmur suları ile beslenen debisi yüksek, buz gibi akan şelaleye ulaşıldık. Düz bir duvardan akan ve suyun düştüğü yerde insanın suratına su ve rüzgar ile çarpan şelaleyi gören gençler heyecandan çığlık atmaya başladılar ve ıslanmalarına rağmen bu güzel doğanın derinliklerinde kendilerine hatıralar biriktirip, unutulması zor anlar yaşadılar.

            Turgutlu Şehit Tolga Artug Gençlik Merkezi ve Turgutlu Gençleri Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü ile ortaklaşa yürütülen 'Gençler doğada buluşuyor' faaliyetlerimiz kapsamında bu haftaki misafirimiz olan İzmir Doğru Statü Eğitim Kurumları öğrencilerine bu güzel gün için teşekkür eder, okul hayatlarında başarılar dileriz." denildi.

Nurullah ÇANKAYA

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 1076 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum