Türkiye şehitlerini uğurluyor

Reklam
Türkiye şehitlerini uğurluyor
29 Şubat 2020 - 18:13

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerimiz törenlerle toprağa veriliyor.

HATAY

Akcurun Mahallesi'nde düzenlenen törene, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, babası Muhsin, annesi Zahide ve 10 yaşındaki kız kardeşi Buse Yıldırım ile yakınları ve yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Cenazede Muhsin- Zahide Yıldırım çifti, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Sık sık oğullarının tabutuna sarılan anne ile baba, yoğun yağış altında yakınlarının desteğiyle ayakta durdu.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından nişanlı olan şehit Emin Yıldırım'ın cenazesi omuzlara alınarak Acurun Mahalle Mezarlığı'na götürüldü. Bakan Süleyman Soylu da tabuta omuz verdi. Şehit  Uzman Çavuş Emin Yıldırım, dualarla toprağa verildi. 

Nuri PİR/HATAY, (DHA)
 

MERSİN'DE UZMAN ÇAVUŞ İBRAHİM TÜZEL SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerden Uzman Çavuş İbrahim Tüzel (24), düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Erdemli ilçesi Ulucami'de düzenlenen törene ​Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Vali Ali İhsan Su, AK Parti Milletvekili Lütfi Elvan, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, askeri yetkililer, babası Şuayip ile annesi Gülten Tüzel, yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Cenazede asker selamı veren şehidin ikiz kardeşi Kazım Tüzel, gözyaşlarına boğuldu. Annesi Gülten ve babası Şuayip Tüzel ise, "Vatan sağ olsun oğlum, sen şehit oldun" diyerek şehit oğullarının tabutuna sarıldı.

Şehit İbrahim Tüzel'in cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Alibeyli Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Soner AYDIN- Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ (Mersin), (DHA) 

OSMANİYE

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerden Uzman Onbaşı Batuhan Tank'ın (23) cenazesi, memleketi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehit Uzman Onbaşı Batuhan Tank için, 1977 yılında ilçede bombalı saldırıda şehit olan gece bekçisi dedesinin isminin verildiği Cemalpaşa Mahallesi'ndeki Şehit Yaşar Tank Camii'nde tören düzenledi. Törene, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, milletvekilleri, belediye başkanları, askeri erkan, babası Ahmet Turan Tank, annesi Songül Tank, nişanlısı Nida Demirezer, yakınları ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Cenazede nişanlısı Nida Demirezer, "Yıkılmayacağım, dik duracağım" diyerek ağıt yaktı. Anne Songül Tank da oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Osmaniye Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Ardından şehit Batuhan Tank'ın cenazesi, Kadirli Asri Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne götürülerek, burada son yolculuğuna uğurlandı.  

İbrahim EMÜL- Efendi ERKAYIRAN/OSMANİYE, (DHA)


 

ADANA

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Selman Cankara'nın (26) cenazesi, memleketi Adana'da son yolculuğuna uğurlandı.

Evli ve 1 çocuk babası olan Uzman Çavuş Selman Cankara için Sabancı Merkez Camii'nde düzenlenen törene Çevre Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Emin Birpınar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Vali Mahmut Demirtaş, kent prokotokolü, babası Adil Cankara, annesi Döndü Özgüner, eşi Semra Cankara, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Şehidin 1,5 yaşındaki oğlu Uygar, cenazede yakınlarının kucağında hiç bir şeyden habersiz çevreyi izledi. Şehidin kız kardeşi Fatma Cankara da askeri ünforma giyerek törene katıldı. Fatma Cankara bir tarafından ağladı, diğre taraftan da yengesi Semra Cankara'yı teselli etmeye çalıştı.

Burada kılınran cenaze namazının ardından Selman Cankara'nın cenazesi götürüldüğü Burak Mezarlığı Şehitliği'nde toprağa verildi.

Çağlar ÖZTÜRK- Can ÇELİK/ADANA, (DHA)


 

ANTALYA

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerlerden Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz (23) memleketi Antalya'nın Finike ilçesinde binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Turgut Burkay Korkmaz'ın yaklaşık 2 hafta önce izin için Finike'ye geldiği, televizyonda şehit haberi izlerken annesi Fatma Korkmaz'a, "Anne ben de böyle geleceğim, sakın ağlama" dediği öğrenildi.

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden biri olan, Hatay 51. Komando Tugay Komutanlığı emrinde görevli Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz için bugün cenaze töreni düzenlendi. Dün akşam askeri uçakla getirildiği Antalya Hava Meydan Komutanlığı'nda karşılanan şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, bu sabah Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde ilk olarak, anne Fatma ile baba Salih Korkmaz'ın yaşadığı Finike ilçesine bağlı Turunçova Mahallesi Topal Sokak No 13/1'deki evinin önüne getirildi. Cadde, sokak ve iş yerlerinin Türk bayraklarıyla donatıldığı ilçeye, jandarma eskortları eşliğinde getirilen şehidi, vatandaşlar selamladı.

AĞABEYİNİN TABUTUNU OKŞADI

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Korkmaz'ın cenazesi, evinin önüne ulaştığında ise gözyaşı sel gibi aktı. Anne-baba Korkmaz güçlükle ayakta dururken, şehidin 7 yaşındaki kardeşi Muhammet Erol, arkadaşlarının yardımıyla aracın kenarına tutunup, ağabeyinin tabutunu okşadı. Kardeşin gözyaşları herkesi ağlattı.

BAKAN ÇAVUŞOĞLU İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜ

Ailenin evinin önünde kurulan taziye çadırında, Antalya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Tekin Aktemur, baba Salih Korkmaz'a taziyede bulundu. Şehidin babasının elini bırakmayan Aktemur, "İyi bir evlat yetiştirmişsin. Allah razı olsun" dedi. Taziye evine gelen AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu da şehit babasına başsağlığı diledi. Milletvekili Uslu, baba Salih Korkmaz'ı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile telefonda görüştürdü. 2 dakikalık görüşmenin sonunda baba Korkmaz, "Teşekkürler bakanım. Sağ olun, eksik olmayın" diyerek telefonu kapattı.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Turgut Burkay Korkmaz'ın naaşı helallik alınmasının ardından cenaze namazı için Turunçova Merkez Cami'ne getirildi.

'ANNE BEN DE BÖYLE GELECEĞİM, SAKIN AĞLAMA'

Şehit Turgut Burkay Korkmaz'ın yaklaşık 2 hafta önce izin için Finike'ye geldiği, bir gün televizyonda şehit haberi izlerken, annesi Fatma Korkmaz'a, "Anne ben de böyle geleceğim, sakın ağlama" dediği belirtildi. 2 ayda 2 kez Finike'ye izne gelen şehit Korkmaz'ın İdlib görevi sonrasında sevdiği kızla evlilik için hazırlık yaptığı da kaydedildi. 4 kardeş olan Şehit Turgut Burkay Korkmaz'ın Kırklareli'nde vatani görevini tamamladıktan sonra yaklaşık 2 yıl önce uzman erbaş olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne katıldığı öğrenildi.

'ŞEHİDİMİZ TÜRKİYE'NİN EVLADI'

Cenaze namazını kıldıran Antalya Müftüsü Osman Artan, "Şehidimize son görev için buradayız. Şehitlik öyle bir makam ki; şehitlik peygamberlikten sonraki en güzel makam. Canını Allah için, bayrak için, vatan için feda eden makamdır. Anne ve babasının dışında şimdi 81 milyonun, hepimizin evladı. Şehidimiz Türkiye'nin evladı. Görevimizi dualarla tekbirlerle yerine getireceğiz" dedi.

Şehit Korkmaz'ın cenazesi öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Turunçova Mahallesi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

'KAPIYI AÇTILAR MI SANA OĞLUM'

Öte yandan anne Fatma Korkmaz yanındakilere, oğluyla en son 25 Şubat günü, görüntülü olarak görüştüğünü, şehidin "Anne sınırdan 15 kilometre içerideyiz. Bir kapıyı çaldım açan yoktu" dediğini ağlayarak, anlattı. Anne Korkmaz, "Kapıyı açtılar mı sana oğlum" diyerek, gözyaşı döktü. Acılı annenin, yanında duran kadın astsubaylara da, "Bağırıp çağırmayacağım. Oğlumun yüzünü gösterin. Tek isteğim bu" dedi.

Ahmet İSTEK- Suat SÖĞÜT- Ramazan SARIKAYALI/FİNİKE (Antalya), (DHA) 

TOKAT

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Uzman Çavuş Adem Akın (30), memleketi Tokat'ta, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Merkeze bağlı Uğrak köyünde yaşayan Raziye- Beytullah Akın çiftinin 10 çocuğundan en küçüğü olan şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın'ın cenazesi, Tokat Devlet Hastanesi'nin morgundan alınarak köyüne götürüldü. Törenin yapılacağı alana getirilen şehit Akın'ın tabutuna sarılan yakınları, göz yaşlarını tutamadı. 

Şehit Adem Akın için kılınan cenaze namazına Tokat Valisi Ozan Balcı, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer, Adalet Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, AK Parti Tokat milletvekilleri Mustafa Aslan ve Yusuf Beyazıt, MHP Tokat Milletvekili Yücel Bulut, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Eğitim Tümen Komutanı Tuğgeneral Aykut Tonbul, 48'inci Piyade Alay Komutanı Albay Ayhan Ocak,  İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları ile yaklaşık bin kişi katıldı. Şehit Piyade Uzman Çavuş Adem Akın'ın cenaze namazını İl Müftüsü Ömer Faruk Bilgili kıldırdı.

Şehit Akın'ın cenazesi, daha sonra sağanak altında köy mezarlığında gözyaşlarıyla defnedildi.

Fatih YILMAZ- Halil İbrahim YEL/ALMUS (Tokat), (DHA)
 

MERSİN

SURİYE'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Osman Ak'ın (23) cenazesi, memleketi Mersin'in Silifke ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Bekar olan Uzman Onbaşı Osman Ak için Silifke ilçesi Göksu Park Anıt Meydanı'nda düzenlenen törene Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Silifke Kaymakamı Ersin Emiroğlu, babası Muhammet Ak ve annesi Meral Ak, kardeşi Ankara'da görevli Uzman Çavuş Coşkun Ak, askeri erkan, yakınları ve 5 bin kişi katıldı. Üniformasıyla törene katılan Coşkun Ak, annesi ve babasıyla birlikte tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Ahmet ve Meral Ak çifti, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

Burada kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, götürüldüğü Silifke'nin Yeğenli Mahallesi Mezarlığı'nda son yolculuğuna uğurlandı.

Atike Ceylan KAÇAR/SİLİFKE (Mersin), (DHA)
 

KONYA'DA ŞEHİT TEĞMENİ ONBİNLER UĞURLADI

Suriye'nin İdlib kentinde rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Teğmen Bayram Olgun'un (26) cenazesi, memleketi Konya'da on binlerce kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenazede şehidin annesi Döne Olgun, ''Bayram'ım bugün senin bayramın, Bayramım, al bayraklara büründün" diye gözyaşı döktü.

65'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı'nda görevli Piyade Teğmen Bayram Olgun, İdlib'de rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit oldu. Dün akşam saatlerinde askeri uçakla Konya'ya getirilen şehidin cenazesi morga konuldu. Bugün de morgdan alınıp, Selçuklu ilçesi Tepekent Mahallesi'ndeki baba ocağına getirilip, helallik alındı. Daha sonra dini ve askeri törenin yapılacağı Karşıyaka Cami önüne getirildi.

Törene Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, protokol üyeleri, askeri erkan, ailesi, yakınları ile on binlerce kişi katıldı. Güçlükle ayakta durmaya çalışan şehidin annesi Döne Olgun'a kadın astsubaylar ile yakınları yardımcı oldu. 

ŞEHİT ANNESİ: BAYRAM'IM ALBAYRAKLARA BÜRÜNDÜN

Oğlunun cenazesinin arkasından tören alanına gelen anne Döne Olgun, ''Bayram'ım bugün senin bayramın, Bayramım, al bayraklara büründün" diye ağladı. Tören alanında da oğlunun tabutuna sarılıp ağladı. Şehidin askeri üniformalarını giyen kardeşleri Osman, Fadile ve Ülfet Olgun ile Esma Yılmaz da tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Şehidin 3 ay önce sözlenip, nişan ve düğün hazırlıkları yaptığı sözlüsü Ayca Savrin de, tabuta sarılıp, okşayıp ağladı. 

ŞEHİT ADINA KÜTÜPHANE YAPILACAK

Şehit Olgun'un 2017 yılında bir sosyal paylaşım sitesinde Tepekent Mahallesi'ne kütüphane yapılmasıyla ilgili mesaj yayınladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine harekete geçen Selçuklu Belediyesi mahallede şehidin adına kütüphane yapmak için çalışma başlattı.

Şehit Olgun'un, geçen yıl ekim ayında vefat eden babası İrfan Olgun'un cenazesine katılmak için memleketine geldiğini ve orada tıraş olduğu berbere, ''Arkadaşlarım orada çatışıyor. Ben cenaze için geldim. Belki bu son tıraşım olur'' dediği öğrenildi. 

Şehit Olgun'un cenazesi, kılınan namazın ardından Karşıyaka Mezarlığına defnedildi. 

İsmail AKKAYA- Tolga YANIK/KONYA,(DHA)MERSİN

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının hava saldırısında şehit olan askerlerden Astsubay Çavuş Mehmet Muhammed Akay'ın (22) cenazesi, memleketi Mersin'de toprağa verildi.

Bekar olan Mehmet Muhammed Akay için merkez Yenişehir ilçesindeki Mudat Camii'nde tören düzenlendi. Astsubay Çavuş Mehmet Muhammed Akay'ı son yolculuğuna Mersin Valisi Ali İhsan Su, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, şehidin babası Osman, annesi Kezban, kız kardeşi Pelin Akay, yakınları ve vatandaşlar uğurladı. Törende yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne Kezban Akay, tabutun başında nöbet tutan bir askerin gözyaşlarını elindeki mendille sildi.

Şehit Akay'ın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından Mersin Şehir Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verildi.


Mustafa ERCAN- Soner AYDIN/TOROSLAR (Mersin), (DHA) 

KAYSERİ

SURİYE'nin İdlib kentinde hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz (24) memleketi Kayseri'nin Develi ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Şehidin annesi Pembe Taşöz, tabutun başında asker selamı vererek oğlunu son yolculuğa uğurladı.

İdlib'deki hava saldırısında şehit düşen Piyade Uzman Onbaşı Ali Taşöz için Develi Çarşı Camii'nde tören düzenlendi. Törene Vali Şehmus Günaydın, Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehidin ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı.

ANNE TAŞÖZ: SÖZ VERDİĞİM GİBİ AĞLAMAYACAĞIM

Şehit Ali Taşöz'ün annesi Pembe Taşöz, oğlunun tabutuna sarılarak, "Söz verdiğim gibi ağlamayacağım. Sen benim canım oğlumsun. Alim, bak annen ağlamıyor. Benim uzman onbaşı oğlum" dedi. Acılı anne, daha sonra oğlunun tabutunun başında asker selamı verdi. Şehidin kız kardeşlerinden Eda Taşöz, cenaze töreninde ağabeyinin kepini ve parkasını giydi, Sena da ağabeyinin beresini taktı. Şehidin kardeşleri ve diğer yakınları, tabutun başında gözyaşı döktü. Şehit Taşöz, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra ilçe mezarlığında toprağa verildi.

Yasin DALKILIÇ- Muhammed KISIR/KAYSERİ, (DHA)
 

GAZİANTEP

Suriye'nin İdlib kentinde, rejim unsurlarının düzenlediği hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Veysel Günay’ın (27) cenazesi, memleketi Gaziantep'in İslahiye ilçesinde törenle toprağa verildi.

Piyade Uzman Onbaşı Veysel Günay için Boğaziçi Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, bürokratlar, askerler ve vatandaşlar katıldı. Şehidin babası Genco Günay ile annesi Ayfer Günay törende güçlükle ayakta durdu. Genco Günay, oğlunun fotoğrafına uzun süre sarıldı. 4 aylık hamile Seyhan Günay da şehit eşinin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Şehit Uzman Onbaşı Veysel Günay'ın cenazesi, İl Müftüsü Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ın öğle vakti kıldırdığı cenaze namazının ardından Boğaziçi Mahallesi'ndeki aile mezarlığında toprağa verildi.

Kadir GÜNEŞ- KADİR ÇELİK/GAZİANTEP, (DHA)

 

HATAY

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit olan 33 askerden Teğmen Mustafa Bayrakdar'ın (29) cenazesi, memleketi Hatay'da toprağa verildi.

Bekar Teğmen Mustafa Bayrakdar için Mezarlık Kompleksi'nde tören düzenlendi. Törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, şehidin annesi Edibe Bayrakdar, babası Yusuf Bayrakdar, yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından Teğmen Mustafa Bayrakdar, Antakya Şehitliği'nde son yolculuğuna uğurlandı.

Nuri PİR- Hüseyin BOZOK- Halil İbrahim KARAÇAY/HATAY, (DHA)
 

SAMSUN

Suriye'nin İdlib kentinde, rejim güçleri tarafından düzenlenen hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Tayfun Peker, memleketi Samsun'un İlkadım ilçesinde toprağa verildi.

İlkadım ilçesinde Büyük Cami’de düzenlenen törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Tayyib Sabri Erdil, Vali Osman Kaymak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehit annesi Menşure, babası Hüseyin Peker ile kamu kurumlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Oğlunun fotoğrafına ve beresine sarılan şehit annesi Menşure Gürdal, “Kalk annem gidelim evimize. Karagözlüm, gel oğlum" diyerek, ağıt yaktı.

Şehit Uzman Onbaşı Peker'in cenazesi, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası omuzlara alınarak, top arabasına taşındı. Şehit Peker'in cenazesi Canik ilçesi Düvecik Mahalle Mezarlığı’na götürülerek gözyaşları arasında toprağa verildi.

Yaprak KOÇER-Hüseyin KALAY/SAMSUN, (DHA)
ZONGULDAK

Suriye'nin İdlib kentinde rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz (24), memleketi Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde 5 bin kişinin katıldığı törenle toprağa verildi.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Tolga Can Yılmaz'ın cenazesi, sabah saatlerinde askeri uçakla Çaycuma Havaalanı'na getirildi. Şehit Yılmaz için Çaycuma Kapalı Pazar Yeri'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Vali Erdoğan Bektaş, AK Parti Zonguldak milletvekilleri Ahmet Çolakoğlu, Polat Türkmen, Hamdi Uçar, AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, CHP Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, şehidin ailesi, yakınları ve yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Törende oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutunu öpen anne Tülay Yılmaz ve emekli maden işçisi babası Tacettin Yılmaz güçlükle ayakta durdu. Oğulunun tabutuna sarılan Tülay Yılmaz, "Bunu hak etmedin oğlum. Yakışıklı oğlum. Sen benim bebeğimdin. Mis gibi kokuyorsun oğlum. Ben ne yaparım sensiz” diyerek gözyaşı döktü. Şehit Yılmaz'ın yakınları da törende gözyaşlarını tutamadı.

İl Müftüsü Rüstem Can'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehit Yılmaz'ın cenazesi, ilçeye bağlı Karapınar beldesinde toprağa verildi.

'BEN ASLAN GİBİ YİĞİT BİR ASKERİN ANNESİYİM'

4 yıllık uzman çavuş Tolga Can Yılmaz'ın askerlik görevinin ardından çok sevdiği askerliğe devam etmek için uzman çavuş olduğu öğrenildi. Ender Çelik, 10 gün önce görüştüğü yeğeni Yılmaz'ın telefonda kendisine, "Hakkını helal et enişte' dediğini söyledi.

Şehit Tolga Can Yılmaz ve annesi Tülay Yılmaz'ın sosyal medya hesaplarından paylaştıkları duygu yüklü fotoğraf ve sözler de duygulandırdı. Annesi için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde paylaşım yapan şehit Yılmaz'ın, "Dünya kadınlar günün kutlu, mutlu ve gururla geçsin annem” etiketiyle paylaştığı fotoğraf ve 'Ben aslan gibi yiğit bir askerin annesiyim' başlıklı sosyal medya hesabı bulunan anne Tülay Yılmaz'ın 'Kokusuna hasret kaldığım canım oğlum' sözleriyle oğlunun fotoğrafıyla yaptığı paylaşım yürek burktu.

Şehit Yılmaz'ın Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafıyla birlikte “Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime and içenlerdeniz Paşam” yazılı paylaşımı ise sosyal medyada yüzlerce kez paylaşıldı.

Gürkay GÜNDOĞAN- Yeliz ALAGÖZ/ÇAYCUMA (Zonguldak), (DHA) 

ADIYAMAN

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının düzenlenlediği hava saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın (25) cenazesi memleketi Adıyaman'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan 33 askerden Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın cenazesi, dün akşam saatlerinde Adıyaman Havaalanı'na getirildi. Şehit Orhan'ın cenazesi buradan alınarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna konuldu.

BABA EVİNDEN ALKIŞLARLA UĞURLANDI

Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın cenazesi, öğle saatlerinde hastane morgundan alınarak Fatih Mahallesi'ndeki baba evine getirildi. Anne Elif Orhan, eşarbını tabutun üzerine koyarak uzun süre gözyaşı döktü. Abla Sevgi Sevim ise şehit kardeşini üniformasını giyerek karşıladı. Alınan helalliğin ardından Şehit Onbaşı Mehmet Orhan'ın cenazesi alkışlarla Yeni Mezarlık Camii'ne uğurladı.

Camideki törene, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Mehmet Selim Bağlı, Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş ve Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Uluçay, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, siyasi parti ve STK temsilcileri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Orhan'ın cenazesi, İl Müftüsü Mehmet Taşçı'nın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehitlikte tekbirler eşliğinde toprağa verildi.

Mahir ALAN- Sercan SAKAR/ADIYAMAN, (DHA) 

İZMİR

Suriye'nin İdlib kentinde, rejimin hava saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan (23) İzmir'in Gaziemir ilçesinde, gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan için memleketi İzmir'in Gaziemir ilçesindeki 15 Temmuz Şehitler Camii'nde, askeri tören düzenlendi. Törene, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, milletvekilleri, şehidin babası İbrahim Alpaslan, annesi Latifa Alpaslan, kız kardeşleri Dilan ve Berivan Alpaslan ile silah arkadaşları ve sevenleri katıldı. Çok sayıda İzmirli de ellerinde Türk bayraklarıyla cenazeye gelerek, şehit için dua etti.

Acılı anne Latifa Alpaslan ile şehidin kız kardeşleri, Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp, uzun süre gözyaşı döktü. Kılınan cenaze namazının ardından bir süre tören mangası tarafından omuzlarda taşınan Şehit Uzman Onbaşı Ahmet Alpaslan'ın cenazesi, tekbir getirilerek, Konak ilçesine bağlı Kadifekale Hava Şehitliği'nde toprağa verildi.

Davut CAN/İZMİR, (DHA)


BİNGÖL

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurlarının düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerden Astsubay Muharrem Ögütçü, (25) memleketin Bingöl'ün Karlıova ilçesinde binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Astsubay Muharrem Öğütçü için memleketi Bingöl'ün Karlıova ilçesinde uğurlama töreni düzenlendi. Kar yağışı nedeniyle cenaze namazı, Ulu Cami'nin içinde kılındı. Cenaze namazına Vali Kadir Ekinci, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, şehidin babası Ramazan Öğütçü, Kayseri'de vatani görevini yapan kardeşi Yasin Öğütçü ve şehidin çok sayıda yakını katıldı.

Namazın ardından şehidin cenazesi, omuzlara alınarak, teröre lanet sloganları eşliğinde Suçatı köyün götürülerek, toprağa verildi. Cenazede anne Süphan ve baba Ramazan Öğütçü'yü yakınları teselli etti.

 Aziz ÖNAL-Serkan BİNGÖL/KARLIOVA (Bingöl), (DHA)
UŞAK

Suriye'nin İdlib kentinde, Esad rejim güçlerinin düzenlediği hava saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Ali Turgut, memleketi Uşak'ın Banaz ilçesinde, 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

İdlib'de, rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit olan Uzman Çavuş Ali Turgut'un cenazesi, bugün uçakla Denizli'deki Çardak Havalimanı'na getirildi. Havalimanında karşılanan şehit Turgut'un cenazesi, daha sonra konvoy eşliğinde memleketi Uşak'ın Banaz ilçesinin Büyükoturak köyündeki baba evine getirildi. Helallik alınmasının ardından, Büyükoturak Camii'nde öğle namazının ardından tören düzenlendi.

Kar yağışı altına yapılan törene, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay, İsmail Güneş, CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Necati Gündüz, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mesut Gezer ve yaklaşık 5 bin vatandaş katıldı.

Törende şehidin annesi Sultan Turgut (72) ve babası Ahmet Turgut'un (80) metanetini koruduğu görüldü. Cenaze namazı öncesi şehidin kardeşleri Mehmet ve İhsan Turgut, ağabeylerinin tabutunun başına gelerek gözyaşı döktü. Ağabeyinin fotoğrafını eline alarak öpen Mehmet Turgut'un, "Nasıl kıydınız ağabeyime" şeklindeki feryadı, yürekleri dağladı. Kılınan cenaze namazının ardından Turgut'un cenazesi, Büyükoturak Köy Mezarlığı'nda gözyaşları arasında toprağa verildi.

Ramazan ÇETİN- Deniz TOKAT- Feyzi Davulcu UŞAK/UŞAK, (DHA)
İSTANBUL

İdlib'de şehit düşen Uzman Onbaşı Emre Baysal için İstanbul'da tören düzenlenecek.

Şehit Baysal için Pendik'te bulunan 15 Temmuz Şehitler Camii'nde ikindi vakti tören düzenlenecek. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılması bekleniyor. Cenaze törenin düzenleneceği caminin önüne gelen vinç operatörleri vinçleri kaldırıp Türk bayrağı astı. Baysal'ın cenazesi helallik alınmasının ardından camiye getirildi.

Çağrı ÇALIŞKAN - Buğra BENLİOĞLU / İSTANBUL, (DHA)AFYONKARAHİSAR

Suriye'nin İdlib kentinde rejim unsurları tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan 36 askerden Piyade Komando Yüzbaşı Süleyman Şahin, memleketi Afyonkarahisar'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şehit Şahin’in cenaze namazı, bazı yakınları ve silah arkadaşlarının geç kalması nedeniyle ikinci defa kılındı.

Piyade Komando Yüzbaşı Süleyman Şahin'in (35) şehadet haberi, dün Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesindeki baba evinde yakınlarına verildi. Şehidin babası emekli zabıta memuru Mehmet (60) ve annesi Arzu Şahin (50) şehidin çocuklarına bakmak için gittikleri Ankara’dan acı haber üzerine Dinar'a döndü.

Şehit Yüzbaşı Süleyman Şahin için bugün memleketi Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Yüzbaşı Şahin’in naaşı önce baba evine götürüldü. Burada alınan helalliğin ardından şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu Dinar Belediyesi önüne getirildi. Buradaki törene Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, AK Parti Grup Başkan Vekili Denizli Milletvekili Cahit Özkan, Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur ile askeri erkan katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başta olmak üzere bakanlıklar ve sivil toplum kuruluşları törene çelenk gönderdi.  

Tören sırasında şehidin kız kardeşi İrem, annesi Arzu ve eşi Nuray Şahin el ele tutuşup gözyaşı döktü. Öğle namazının ardından Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu cenaze namazını kıldırdı. Binlerce vatandaşın saf tuttuğu Şehit Şahin’in cenaze namazı, bazı yakınları ve silah arkadaşlarının geç kalması nedeniyle ikinci defa kılındı. Namazın ardından şehidin naaşı vatandaşlar tarafından eller üstünde mezarlığa kadar taşındı. Şehit Süleyman Şahin, ilçe şehitliğinde toprağa verildi.

'OĞLUMA SELAM GÖTÜR'

Öte yandan, Şırnak'ın İdil ilçesinde, güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan ve Dinar'da ebediyete uğurlanan Jandarma Teğmen Şafak Evran'ın (38) annesi Yeter Evran da sarıldığı şehidin tabutunu, "Oğluma selam götür" diyerek öptü.

Alparslan ÇINAR- İbrahim LALELİ- Tahsin BAYTAR/DİNAR (Afyonkarahisar), (DHA)


 

UZMAN ONBAŞI BİRHAN ER İÇİN ÇORLU'DA TÖREN

Suriye'nin İdlib kentinde düzenlenen hava saldırısında şehit olan askerlerden Tekirdağlı Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara (25), Uzman Onbaşı Recep Bekir (24) ve Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er (21), törenlerle son yolculuklarına uğurlandı. Şehitlerin cenaze törenlerine, TBMM Başkanı Mustafa Şentop da katıldı.

10 BİN KİŞİ UĞURLADI

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er için Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi Hacı Mehmet Şirikçi Cami'inde düzenlenen törene TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Çiğdem Koncagül, İlhami Özcan Aygun, Candan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile şehidin yakınları ve binlerce vatandaş katıldı. Güçlükle ayakta duran acılı anne Fahriye Er ile baba İhsan Er, taziyeleri kabul etti.

Öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Şehit Birhan Er'in cenazesi, top aracına konuldu. Mezarlığa doğru yola çıkan Şehit Er'in cenazesinin arkasından yaklaşık 10 bin kişi yürüdü. Türk bayrağı taşıyan vatandaşlar, dualar okuyarak, gözyaşı döktü. Şehit Piyade Uzman Onbaşı Birhan Er, Çorlu Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

'VARLIĞIM TÜRK VARLIĞI'NA ARMAĞAN OLSUN DERKEN ŞAKA YAPMIYORDUK'

Öte yandan Şehit Er’in sosyal medya hesabından 2013 yılında yaptığı, "Biz 7 yaşında yağmurun altında, soğuktan titreyerek, 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' derken şaka yapmıyorduk" paylaşımı yürekleri yaktı.

Ruhan YALÇIN-Şaban KARDEŞ-Onur KAYA-Şenol AKSOY/TEKİRDAĞ, (DHA)-

ŞEHİT KARA'YI 25 BİN KİŞİ UGURLADI

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Nihat Kara, Tekirdağ'ın Saray ilçesinde, gözyaşları arasında toprağa verildi.

Geçen yıl Irak'ın kuzeyinde gerçekleştirilen operasyonlarda kolundan yaralanıp gazi olan ve Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesindeki birliğinden gönüllü olarak İdlib'e giden Kara'nın cenazesi, ilk olarak helallik alınması için baba ocağı önüne getirildi.  Binlerce kişinin karşıladığı cenaze evin önüne ulaştığında anne İhbar Kara'yı teselli etmek mümkün olmadı. Acılı anne, oğlunun tabutuna sarılarak gözyaşları döktü.

Şehit Kara'nın naaşı buradan da Aziziye Camii'ne götürüldü. Şehidin güçlükle ayakta duran annesi İhbar Kara ve babası Kemal Kara, taziyeleri kabul etti.

'BUGÜN DÜĞÜN GÜNÜMÜZ'

Yaklaşık 25 bin kişinin katıldığı törende şehidin ağabeyi Suat Kara, "Bugün düğün günümüz" diyerek, "Kardeşim kandil gecesi, mübarek cuma gecesi şehitlik mertebesine ulaştı. Bugün komşularımız, vatandaşlar, protokol üyeleri, kardeşlerimiz düğün günümüzde yalnız bırakmadı. Benim kardeşim terörün ufak, tefek olanı ile değil en büyüğü ile savaşıp, şehit olmuştur. Allah herkese kardeşim gibi böyle bir ölüm nasip etsin" dedi.

ŞENTOP: ÜLKEMİZE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ

Cenaze törenine katılan TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Suriye'nin İdlib bölgesinde, Esed rejiminin hain hava saldırısında 33 şehit verdik. Bugün memleketimiz Tekirdağ'da, 3 vatan evladımızı son yolculuğuna uğurluyoruz. Şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine ve ülkemize başsağlığı diliyoruz" diye konuştu.

Kılınan cenaze namazının ardından Şehit Nihat Kara'nın bando eşliğinde ambulansa alınan cenazesi mezarlığa götürülürken, cadde insan kalabalığıyla dolup taştı. Şehit Kara, Büyükyoncalı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

 

 

GAZİANTEP

Suriye'nin İdlib kentinde şehit olan askerlerden Piyade Uzman Onbaşı Selim Nergis (25), memleketi Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde törenle toprağa verildi.

Piyade Uzman Onbaşı Selim Nergis için Yavuz Selim Mahallesi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma ile AK Parti, CHP ve MHP milletvekilleri, bürokratlar, askerler ve vatandaşlar katıldı. Şehidin annesi Gülistan Nergis'in güçlükle ayakta durduğu törende, 6 ay önce evlendiği ve 4 aylık hamile olan eşi Fatma Nergis'e yakınları destek olmaya çalıştı.

Şehit Uzman Onbaşı Selim Nergis'in cenazesi, İl Müftüsü Yardımcısı Ramazan Yıldırım’ın öğle namazına müteakip kıldırdığı cenaze namazının ardından Nurdağı İlçesi Şehitliği'nde toprağa verildi.

6 kardeş olan şehidin kardeşlerinden Seyfettin Nergis’in de uzman çavuş olduğu öğrenildi. Kadir GÜNEŞ- KADİR ÇELİK-Ramazan TURCER/GAZİANTEP, (DHA)-

 

HATAY

Hatay şehidi Muhammet Ali Özer toprağa verildi

SURİYE'nin İdlib kentinde, rejimin düzenlediği hava saldırısında şehit olan 33 askerden Astsubay Çavuş Muhammet Ali Özer'in (25) cenazesi, Hatay'da gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Şehit Muhammet Ali Özer için Gülderen Mahallesi'nde düzenlenen törene İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay Valisi Rahmi Doğan, annesi Nazmiye ve babası Hüseyin Özer, nişanlısı Gülşen Türkoğlu, yakınları ve binlerce kişi katıldı. Muhammet Ali Özer'in asker kepini giyen nişanlısı Gülşen Türkoğlu, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Güçlükle ayakta duran Türkoğlu, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Kılınan cenaze namazının ardından Muhammet Ali Özer'in naaşı, Gülderen Mahallesi mezarlığında toprağa verildi. Nuri PİR- Hüseyin BOZOK- Halil İbrahim KARAÇAY/HATAY, (DHA)-

 

 

KAHRAMANMARAŞ 

Şehit Astsubay Akçadağ'ı, 10 bin kişi son yolculuğuna uğurladı

Suriye'de rejim güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Akif Akçadağ (29), memleketi Kahramanmaraş'ta 10 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Akif Akçadağ'ın naaşı hastane morgundan alındıktan sonra Karamanlı Mahallesi'ndeki baba ocağına götürüldü. Helallik alınmasının ardından cenaze tarihi Ulu Cami'ye getirildi. Burada düzenlenen törene; şehidin ailesi, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, 1'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuğa, 5'nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Emin Terzioğlu, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, askeri ve mülki erkan ile yaklaşık 10 bin kişi katıldı.

DUA VE TEKBİRLERLE UĞURLADILAR

İl Müftüsü Celal Sürgeç helallik aldıktan sonra cenaze namazını kıldırdı. Cami avlusunda yer kalmadığı için kabalağın büyük bir bölümü caminin dışında ve yolda saf tuttu. Daha sonra askerler şehidin naaşını omuzladı. Bu sırada cami içinde ve dışında yaklaşık 10 bin kişi tekbir ve dualarla Akçadağ'ı sonsuzluğa uğurladı. Şehit Akif Akçadağ, götürüldüğü Orhangazi Mezarlığı'na gözyaşları arasında toprağa verildi.

"BİZ BİLİNMEYENLERİZ ANSIZIN GELİR ANSIZIN GİDERİZ"

Şehit Akif Akçadağ'ın WhatsApp'daki durumuna "Biz bilinmeyenleriz ansızın gelir ansızın gideriz" yazdığı ortaya çıktı. Okuyanları duygulandıran bu mesajı şehidin kardeşi, sosyal medyadan "Kardeşimin düğün konvoyunda mutluluk gözyaşı hayal ederken, şehit konvoyunda hüzün gözyaşı döktürenler için yaşasın cehennem" notuyla paylaştı. Ömer KOÇ/KAHRAMANMARAŞ, (DHA)-

DHA


DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 917 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum