Türk Eğitim-Sen’den Turgutlu’da okul ziyaretleri
Reklam

Türk Eğitim-Sen’den Turgutlu'da okul ziyaretleri

TÜRK Eğitim-Sen Turgutlu İlçe Temsilcisi İsmail Alsaç, sendikanın Manisa il başkanı Mustafa Atalay ile birlikte bazı okulların idareci ve öğretmenlerini ziyaret etti.

Reklam
Reklam
07 Kasım 2019 - 13:47

Türk Eğitim-Sen’den Turgutlu'da okul ziyaretleri

İlçe Temsilcisi İsmail Alsaç: “Türk Eğitim Sen olarak ilkeli ve onurlu bir şekilde mücadele etmeye, toplum nezdinde saygı duyulan, itibar gören milli bir sivil toplum kuruluşu olmaya, eğitim çalışanlarının güven kapısı olmaya devam edeceğiz. Bizim yerimiz, güçlünün yanı değil, haklının ve hakkı yenen eğitimcinin yanıdır.” dedi.

TÜRK Eğitim-Sen Turgutlu İlçe Temsilcisi İsmail Alsaç, sendikanın Manisa il başkanı Mustafa Atalay ile birlikte bazı okulların idareci ve öğretmenlerini ziyaret etti. Eğitim çalışanlarının dertlerini dinleyerek öneri ve eleştirilere her zaman açık olduklarını belirten Alsaç: “Her durumda ve koşulda sadece ve sadece doğruları anlatmaya, gerçekleri söylemeye, hakkı savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

                  Türk Eğitim-Sen Manisa İl Başkanı Mustafa Atalay, Turgutlu’ya gelerek sendikanın ilçe temsilcisi İsmail Alsaç ile birlikte İhsan Erturgut Ortaokulu, Niyazi Üzmez İmam Hatip Ortaokulu, Çatalköprü İlköğretim Okulu, TOKİ Şehit Komando Onbaşı Ömer Balkan İlköğretim Okulu, Cahit Gönlübol Kız Meslek Lisesini ziyaret ederek idareci ve öğretmenlerle görüştü.

                  İlçe temsilcisi İsmail Alsaç yaptığı açıklamada: “Biz, Türk Eğitim-Sen olarak okullarımızı ziyaret ediyor, öğretmenler odasına giriyor, öğretmen arkadaşlarla görüşüyoruz. Eğitim çalışanlarının dertleriyle dertleniyor, sorunlarıyla ilgileniyoruz. Öğretmenlerimizin ve eğitim çalışanlarımızın soru ve sorunlarını alıyor, onların önerilerini ve eleştirilerini değerlendiriyoruz. Toplu Sözleşme masalarında ve görüşmelerinde kamu çalışanlarının haklarının nasıl yendiğini anlatıyoruz. Kamu çalışanlarına reva görülen Yüzde 4+4’ü anlatıyoruz. 15 gün boyunca süren; ama 4+4’ten başka hiçbir kazanım elde edilemeyen toplu sözleşme fiyaskosunu anlatıyoruz. Biz, Türk Eğitim Sen olarak her yerde ve her durumda doğruları söylüyor, gerçekleri anlatıyoruz. Okul gezilerimizde eğitim çalışanlarıyla ve öğretmen arkadaşlarla yaptığımız görüşmelerden elde ettiğimiz verileri ilgili yerlerle ulaştırıyoruz.

GERÇEK DOST VE DOĞRU ADRES TÜRK EĞİTİM-SEN

Öğretmenlerimizi ve eğitim çalışanlarını özlük hakları konusunda bilgilendiriyoruz. Sadece sendikacılık yapmaya çalışıyoruz. Gerçek sendikayı ve sendikacılığı anlatıyoruz. Türk Eğitim Sen’in ön görülerinin, tespitlerinin, kararlarının ve mücadelesinin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu hatırlatıyoruz. Gerçek dostun ve doğru adresin Türk Eğitim Sen olduğunun onurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Haklı dava güçlü sendika Türk Eğitim Sen’in mücadelesini ve sendikacılığın hakkı tutup kaldırmak olduğunu anlatıyoruz.

Tüm zorluklara, engellemelere, tehditlere rağmen tüm eğitim çalışanları için çabalıyoruz,  yeni kazanımlar elde etmeye çalışıyoruz.  Sendikacılığın yerinin okullar, kurumlar ve iş yerleri olduğunun bilincindeyiz. Sendikacılığı, okullara giderek, öğretmenler odasına girerek, eğitim çalışanlarıyla ve öğretmenlerle yüz yüze gelerek, soru ve sorunları dinleyerek, öneri ve eleştirilere açık olduğumuzu göstererek yapıyoruz.  Bizler Türk Eğitim Sen olarak her durumda ve koşulda sadece ve sadece doğruları anlatmaya, gerçekleri söylemeye, hakkı savunmaya devam edeceğiz.

TÜRK EĞİTİM-SEN, GÜVEN KAPISIDIR

Türk Eğitim Sen olarak ilkeli ve onurlu bir şekilde mücadele etmeye, toplum nezdinde saygı duyulan, itibar gören milli bir sivil toplum kuruluşu olmaya, eğitim çalışanlarının güven kapısı olmaya devam edeceğiz. Bizim yerimiz, güçlünün yanı değil, haklının ve hakkı yenen eğitimcinin yanıdır. Bizim yönümüz, sözümüz, ilkemiz, safımız hiç değişmedi, değişmeyecek, değiştirmeye de kimsenin gücü yetmeyecek. Gerçek dost, doğru adres Türk Eğitim Sen’dir. Türk Eğitim Sen, güven kapısıdır.  Tüm eğitim çalışanlarını, gerçek anlamda sendikacılık yapan, hakkı tutup kaldıran, güçlünün yanında değil haklının yanında olan Türk Eğitim Sen’e davet ediyoruz. Bizimle olan, bizimle yürüyen ve bize destek veren tüm üyelerimize teşekkürler.” dedi. Nurullah ÇANKAYA

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 1521 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye yolu açtı, mahsur kalanlar kurtarıldı - VİDEO
Belediye yolu açtı, mahsur kalanlar kurtarıldı - VİDEO
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız"