Reklam

Turhakder'den Turgutlu Belediyesi'ne teşekkür

ÖZVERİLİ çalışmalarıyla takdir toplayan kısa adı Turhakder olan Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe Karaduman...

Reklam
Turhakder'den Turgutlu Belediyesi'ne teşekkür
08 Ekim 2019 - 18:03 - Güncelleme: 09 Ekim 2019 - 20:41

Turhakder’den Turgutlu Belediyesi’ne teşekkür

ÖZVERİLİ çalışmalarıyla takdir toplayan kısa adı Turhakder olan Turgutlu Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe Karaduman, yayınladığı mesajda, İzmir- İstanbul Otoyolu Akalan kavşağı HGS geçişlerine yakın bir alanda kaderine terk edilmiş sokak köpeğinin kurtarılmasında emeği geçen Turgutlu Belediyesine teşekkür etti. Karaduman, “Başvurumuz üzerine Turgutlu sınırları sorumluluk alanı dışında kalan köpeği kurtarma operasyonu için Turgutlu Belediyesi bizim görev alanı dışında demedi. Bizim sesimize hayvanların sesine kulak verdi ve yaşam hakkına saygı deyip bu görevi üstlendi. Hayvanlara yardım İçin hemen işe koyuldu. Barınak veterinerine, çalışanlarına ve belediyemize sonsuz teşekkürler. Belediyecilik anlayışı bu olmalı. Her canlıya saygı duyulmalı, yaşam hakkına saygı duyulmalı. Belediyeler hayvanları atarken sınır gözetmiyor ama yardım istenince herkes bizim alanımız, sınırımız değil diyor. Turgutlu  Belediyesi kayıtsız kalmadı, bu konuya sağ olsunlar” ifadelerine yer verdi.

Başkan Karaduman yayınladığı mesajda şunlara yer verdi: “Dün gece aldığımız bir ihbarla harekete geçtik. İzmir- İstanbul Otoyolu Akalan Kavşağı HGS geçişlerine yakın bir alanda, Oksijen işletmesinin oraya hayvan atılmış. Aç, kimse yok, yol işlek dendi. Hemen harekete geçtik. Geceden sabaha kadar hayvan dostu eşimiz, dostumuz seferber oldu. Herkes destek oldu ve belediye ile işi çözdük el birliği ile.

Sabah saat 09.00’da belediye ekibi harekete geçti, bu saate kadar hayvanlar arandı ve bulundular. Biri küpesizmiş diğerleri küpeliymiş. Küpesiz köpek alındı, diğerleri orada kaldı. Zaten oradaki esnaf ve çalışanlar hatta müşteriler bile engel olmuşlar. Bu hayvanlar burada bakılıyor, neden alıyorsunuz diye karşı çıkılmış ve küpesiz haricinde diğerlerini vermemişler. Çok şükür bakanları varmış, gözümüz arkada kalmadı.

Hayvanları bir yerlere atarken hiç bir belediye alan sınır gözetmiyor, ama yardım istendiğinde belediyelerin çoğu alan ve sınır gözetiyor. Fakat Turgutlu  Belediyesi bunu yapmadı, alan sınır demedi. Bizim sesimize hayvanların sesine kulak verdi ve yaşam hakkına saygı deyip bu görevi üstlendi. Hayvanlara yardım için hemen işe koyuldu. Barınak veterinerine, çalışanlarına ve belediyemize sonsuz teşekkürler. Belediyecilik anlayışı bu olmalı. Her canlıya saygı duyulmalı yaşam hakkına saygı duyulmalı. Belediyeler hayvanları atarken sınır gözetmiyor ama yardım istenince herkes bizim alanımız sınırımız değil diyor. Turgutlu Belediyesi kayıtsız kalmadı bu konuya, sağ olsunlar.”

 

Doğan ÇİZMECİ

 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 2871 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Günün Başlıkları