Reklam
Reklam

Turgutluspor'da moral yemeği sonrası istifa şoku!

2.Lig’in yeni ekiplerinden Turgutluspor’da, şampiyonluğa ulaşılan sezonda profesyonel şube sorumlusu görevini yürüten, son yönetimde başkan Taner Kestaneci tarafından taraftar sorumlusu görevine getirilen Fahrettin Solmaz, bu akşam Turgutlu protokolünün de katılımıyla gerçekleştirilen moral yemeği sonrası görevinden istifa ettiğini duyurdu.

Reklam
Turgutluspor'da moral yemeği sonrası istifa şoku!
17 Eylül 2020 - 23:57 - Güncelleme: 18 Eylül 2020 - 00:03

Turgutluspor’da moral yemeği sonrası istifa şoku!
 
2.Lig’in yeni ekiplerinden Turgutluspor’da, şampiyonluğa ulaşılan sezonda profesyonel şube sorumlusu görevini yürüten, son yönetimde başkan Taner Kestaneci tarafından taraftar sorumlusu görevine getirilen Fahrettin Solmaz, bu akşam Turgutlu protokolünün de katılımıyla gerçekleştirilen moral yemeği sonrası görevinden istifa ettiğini duyurdu. “Egonun tavan yaptığı ve bir önceki dönemin başarısını hazmedemeyen bir insan ile Turgutluspor gibi değerli bir kulübe sahip çıkmaya çalıştım.” diyerek Kestaneci’yi eleştiren Fahrettin Solmaz, “Sermayenin ve sömürgenin egemen olmadığı bir yerde buluşmak dileğiyle.” dedi.
            Fahrettin Solmaz, Turgutluspor’daki yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla duyurdu. Solmaz yaptığı açıklamada: “Takımımıza pazar günü oynanacak maç öncesi zarar vermemek için ve daha önce de Taner Kestaneci tarafından görevimi değiştirmesine rağmen ki ben kongreye mevcut görevimi yapmak şartı ile sayın Bld.Bşk.Çetin Akın’ın isteği üzerine yeni yönetimde aday gösterildim. Sırf kulübümüz zarar görmesin ve mevki makam ihtiyacı olmayan bir insan olarak verilen görevi kabul ettim. Çünkü ben yola çıktığım insanı yarı yolda bırakmam amma velakin Taner Kestaneci, egonun tavan yaptığı ve bir önceki dönemin başarısını hazmedemeyen bir insan ile Turgutluspor gibi değerli bir kulübe sahip çıkmaya çalıştım. Maalesef yalnız kaldığınız durumda bu sefer siz bazı şeylerin önüne geçemezsiniz. Benim Turgutluspor’dan hiç bir beklentim olmadı ve olamaz. Menfaat ve çıkarcılığın olduğu bir yerde onursuzluk ve karaktersizlik olur. Ben Fahrettin solmaz - Solmaz Blok olarak bir yerlere tırnaklarımla geldim. Bazen insanlara bunu anlatamıyorsunuz. Turgutluspor’a başarı sağlamak aynı. Kimi parası ile bir makama gelir, kimi de sevildiğinden, dürüstlüğünden, kimi de insanlığı ile bir yerlerde olunması değer görülür. Ben 1987’den beri siyasi kimliği belli olan ve mücadelemde hiç bir zaman beklenti içinde olmayan bir insanım. Geçen sene beni Turgutluspor yönetimine davet eden değerli insanlar bana güvenerek bulunmamı istedi. Çok şükür başta Beld.Bşk. Çetin Akın ve 9 kişilik yönetim kurulumuz ile onurlu ve başarılı bir sezonu kupa ile taçlandırdık. Bana ve bize güvenen insanları çok şükür mahcup etmedik. Fazla uzatmayacağım, bu akşam ki yemekte mülki amirlerimizi forma ile onurlandırmamızı çok gören Kulüp Başkanı ben ve akademisyen olan Sevgili Dilek hocama layık görmemelerini esefle kınıyorum. Ben onurlu bir davanın her zaman arkasında duran bir insanım. Ben ilk gün güvenmediğim ama sabır dediğim yerde tüm Turgutluspor camiasından özür dileyerek Turgutluspor’daki yönetim kurulu görevimden istifa ediyorum. Onurlu bir mücadelenin olduğu her yerde gövdemiz ve başımızla hep beraber olma dileğiyle. Sermayenin ve sömürgenin olmadığı, hakim olmadığı, egemen olmadığı bir yerde buluşmak dileğiyle. Hakkınızı helal edin. Sevgiyle ve saygılarımla. Fahrettin Solmaz.”
 
Nurullah ÇANKAYA
 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 3714 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • HASAN HÜSEYİN
    1 ay önce
    Böyle daha hayırlı olmuş. ''hiç bir beklenti içinde olmadım'' diyor ama ''bana forma hediye ettirmediler'' diyor... Hani beklenti içinde değildin? Bırakın bu işleri . istifası çok yerinde olmuş..