Reklam
Reklam

Turgutluspor Başkanı Taner Kestaneci'den açıklamalar

Reklam
Turgutluspor Başkanı Taner Kestaneci'den açıklamalar
17 Ocak 2021 - 15:38
Turgutluspor Başkanı Taner Kestaneci’den açıklamalar

MİSLİ.com 2.Lig Kırmızı Grup’ta zirve mücadelesi içindeki Turgutluspor kulübünün başkanı Taner Kestaneci, gündemdeki konularla ilgili açıklama yaptı.


Son dönemde yönetimde yaşanan istifalara değinen Kestaneci: “Yaşanan istifalar genelde kişisel nedenlere dayanıyor. Bir yöneticimiz, yönetime girerken maddi olarak destek olma sözü verdi. Ancak pandeminin getirdiği malum ekonomik sebeplerden dolayı sözünü yerine getiremedi. Küçük bir meblağ desteği oldu ancak onu da sonradan geri istedi. Maalesef yanımızda duramadı. İstifa ettiğini söyledi, ancak bize henüz resmi istifası gelmedi. Fakat kendisi bir süredir yaptığımız toplantı ve etkinliklere katılmıyor. Diğer bir yöneticimiz yine maddi olarak destek olamadığını belirterek ve işlerinin yoğunluğunu gerekçe göstererek aramızdan ayrıldı. Diğer bir yöneticimiz ki kendisi akademisyendir, o da akademi ve yöneticiliğin birlikte yürütmesinin uygun olmadığına karar verdi ve görevi bırakmak zorunda kaldı.” şeklinde konuştu.

Takımdan ayrılan futbolcularla ilgili de konuşan Kestaneci: “Transfer dönemine girdik, bazı oyuncularımız takımdan ayrılacak, bazıları kalacak, yeni gelenler de olacak. Burak Yılmaz konusuna gelirsek, kendisi ailevi sebeplerden dolayı takımdan ayrılmak istediğini söyledi. Biz kendisinden transfer dönemini beklemesini istedik. Transfer döneminde kendisiyle ilgili bize transfer teklifi geldi. Takıma ciddi bir gelir sağlayabilirdi. Ancak kendisi bize futbolu bırakacağını, artık futbol oynamayacağını söyledi. Sözleşmesini alacakları karşılığı fesih etmek istedik. Fakat başka bir takımda oynaması halinde 10.000 Euro tazminat maddesi eklemek istedik, ama kabul etmedi.  Aramızda kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Fakat ben bu makamda Turgutluspor’un menfaatlerini korumak için oturuyorum. Mehmet Kuruoğlu’na gelince, o oynayamadığı için takımdan kendi isteğiyle ayrılmak istedi. Samet, yedek kaldığı için karşılıklı anlaşarak takımdan ayrıldı. Mert’in maliyeti çok yüksekti, yedek kalıyordu. Onu bu sebeple gönderdik. Giden arkadaşlarımızın yerine takıma daha uygun maliyetli, daha hırslı oyuncuları tercih etmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Takımın hedeflerinde değişiklik olmadığını vurgulayan Başkan Taner Kestaneci: “Takımızın hedeflerinde bir şaşma yok, aynı doğrultuda ilerliyoruz. Bu ara transferlere yoğunlaştık. Görüşme halinde olduğumuz oyuncular var, anlaşmak üzere olduğumuz oyuncular var. Bu arkadaşlarımızı da takıma katarak. Hedeflerimize adım adım ilerleyeceğiz.” dedi. Haber Merkezi
 
DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Bu haber 5182 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ali Sezen
    1 ay önce
    Elinde oyuncağa çevirdin koskoca Turgutluspor'u. Çapsız yöneticiler, çöp teknik direktör ve futbolcularla. Hoş kendin ne kadar anlıyorsun futboldan ve Turgutluspor'dan onu da sorgulamak lazım. Çaktılar seni kasabamıza