Turgutlulular, Cengiz Ergün’ü göreve davet ediyor
Reklam

Turgutlulular, Cengiz Ergün'ü göreve davet ediyor

Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağına yakışmayan görüntü kirliliği ne zaman ortada kalkacak?

Reklam
Reklam
31 Ekim 2019 - 17:05 - Güncelleme: 03 Kasım 2019 - 10:56

Turgutlulular, Cengiz Ergün’ü göreve davet ediyor
Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağına yakışmayan görüntü kirliliği ne zaman ortada kalkacak?

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde, MHP’li eski belediye başkanı Turgay Şirin’in döneminde Turgutlu Belediyesi ve Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak hizmete açılan Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağı’nın üzerindeki yolların arasında kalan kısımlarında henüz çalışma yapılmamasıyla, toprak yığınlarının oluşturduğu görüntü kirliliğine vatandaşlar tepki gösteriyor. Turgutlulular, son yerel seçimlerde ilçeden 52 bin oy alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seslenerek, görüntü kirliliğinin, ilçenin trafiğini rahatlatan kavşağa yakışmadığını söyleyip, bir an önce alanın yeşillendirilerek ortadan kaldırılmasını talep ettiler. 
160 bin nüfusu geçkin Turgutlu’yu ikiye ayıran İzmir – Ankara Yolu üzerinde meydana gelen kazalarda birçok vatandaş hayatını kaybederken, birçok vatandaş da yaralanmıştı. 
Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Turgutlu Belediyesi’nin çalışmaları sonrası, yolun Turgutlu’ya girişi olan Irlamaz Çayı ile Ergenekon Kavşağı arasında, Selvilitepe ve eski garaj kavşağı bölümlerine alt yolların yapılması ile yol tamamlanarak hizmete girerek trafiği rahatlattı. Son yerel seçimde yeniden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığına seçilen Cengiz Ergün, Turgutlu halkından 52 bin oy aldı. Turgutlu Belediye Başkanlığını ise CHP’li Çetin Akın kazanmıştı. Seçimin ardından Turgutlu’yu unutan Ergün, daha önceki dönemde verdiği destekleri vermez oldu. 
İzmir – Ankara Yolu’ndaki Alparslan Türkeş Köprülü Kavşağının üzerindeki yolların arasında kalan geniş alanlar, hiçbir çalışma yapılmadığı için toprak yığını şeklinde kaldı. Toprak yığınlarının ilçeye yeni yapılan kavşakta görüntü kirliliği oluşturduğunu söyleyen Turgutlulular, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e seslendi. Vatandaşlar, köprülü kavşağın yapılmasına büyük emeği geçen eski başkan Turgay Şirin ve Cengiz Ergün’e teşekkür ederken, Ergün’ün bu görüntü kirliliğini ortadan kaldırması için bir an önce harekete geçmesini istedi. Vatandaşlar, Turgutlu’nun daha güzel bir görünüm kazanması için bu alanlara ağaçlar dikilmesini ve yeşillendirilmesini dört gözle beklediklerini açıkladılar.  

Tuncel YILMAZ 

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Tuncel YILMAZ
Bu haber 3493 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • memo
  3 ay önce
  oy istemeye gelince bol keseden sallar yine seçimlere 2 ay kala yapar birşeyler millet yine oy verir. aziz nesin geldi aklıma yine
 • halim görgülü
  3 ay önce
  kasabaya gelmesin istemiyoruz.......
 • Serkan
  3 ay önce
  yol kenarından gelip geçerken ay çekirdeği elma çekirdeği ne çekirdek denk gelirse atıyorum. Yağmurlarda geliyor, umarım yeşillenir.
 • samil
  3 ay önce
  bşb. sos verdi para yok.kayyum atansın.
 • samil
  3 ay önce
  para yok. bşb de bundan sonra bir sey yapamaz sayıştay raporuna göre türkiyenin 9. borçlu belediyesidir.
 • Şadırvan Meydanı
  3 ay önce
  Az daha beklensin kendi kendine çıkan otlarla yeşillenir zaten
 • samil
  3 ay önce
  bşb. sos verdi. kayyum atansın.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Belediye yolu açtı, mahsur kalanlar kurtarıldı
Belediye yolu açtı, mahsur kalanlar kurtarıldı
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız
ADD:  “Gerçekleri konuşmaktan korkmayınız"